Úszással a gyülekezetplántálásért

2017. június 12., címkék: Misszió, gyülekezetplántálás, misszió

Szabó István lelkipásztor jótékonysági úszásra készül, hogy adományokat gyűjtsön a fővárosi IX. kerület karácsonyi vásárának megvalósítására, és ezzel is felhívja a figyelmet az ottani József Attila lakótelepen szerveződő református gyülekezetre. A kezdeményezésről, gyülekezetplántálásról és közösségről beszélgettünk a fiatal lelkésszel.

Gyülekezetplántálás a dunántúli dombokon

2016. március 24., címkék: virágvasárnap, dunántúli reformátusok, reformátusok lapja, gyülekezetplántálás

Gyülekezetplántálás – így foglalja össze egyetlen szóban munkájukat Bella Péter, a győrújbaráti központtal működő missziói gyülekezet lelkésze. Több a keresztelő, mint a temetés, a gyülekezet átlagéletkora kifejezetten alacsony, nincs templomuk, de nem is azt tartják a legfontosabbnak, hogy azonnal építkezésbe kezdjenek. Lelki házat építenek: misszionálnak, tanítanak, vigasztalnak, konfirmálnak. Ők a Sokorói-dombság reformátusai. A Dunántúli Református Egyházkerület 2011-ben indította el missziói gyülekezetplántálási programját, amelynek egyik résztvevője a Győrújbarát-Ménfőcsanak-Nyúli Református Missziói Egyházközség. Virágvasárnap megnéztük, hogyan él az ötéves református közösség.