Kolozsváron ülésezett a REV európai vezetőtestülete

2013. szeptember 19., címkék: kolozsvár, református világközösség (rev), európa

Kolozsváron készítette elő a következő regionális ülését a Református Egyházak Világközösségének európai delegációja. Az öttagú küldöttség szeptember 13-14. között a helyi egyházi képviselőkkel is tartózkodott, többek között látogatást tettek Kató Béla püspöknél, de az Apafi Kollégiumban is, valamint a Protestáns Teológiai Intézet épületében is jártak.

Úton a közös európai zsinat felé

2013. szeptember 19., címkék: európa, budapest, európai protestáns egyházak közössége (geke/cpce)

Budapest ad helyet az európai protestánsok második zsinati találkozójának 2015 januárjában. Az egyházi „parlamentek" közötti kapcsolat elmélyítését szolgáló kezdeményezés előkészületeiről Bécsben, a GEKE központjában tanácskoztak a rajnai egyház és a magyarországi református és evangélikus egyházak képviselői.