Koreai díszdoktort avattak Debrecenben

2018. szeptember 12., címkék: díszdoktoravatás, koreai reformátusok, debreceni teológia (drhe)

A 480. tanévét nyitotta meg a Debreceni Református Hittudományi Egyetem (DRHE) szeptember 8-án, szombaton délelőtt. Az ünnepségen díszdoktorrá avatták Jooseop Keum koreai református lelkipásztort, az Egyházak Világtanácsa volt missziói igazgatóját, szöuli egyetemi tanárt, a kortárs ökumenikus mozgalom egyik meghatározó református alakját.

Díszdoktor lett Peter Bukowski Debrecenben

2015. november 20., címkék: díszdoktoravatás, németországi református szövetség, peter bukowski, debreceni teológia (drhe)

A Debreceni Református Hittudományi Egyetem díszdoktorává fogadta Peter Bukowskit, a Németországi Református Szövetség korábbi moderátorát.

Tíz díszdoktor

2013. november 22., címkék: debreceni teológia (drhe), díszdoktoravatás

Tíz professzort fogadott tiszteletbeli doktorainak sorába november 21-én a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Szenátusa. A Díszdoktoravató Tanácsülését a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat keretében anyaintézményének, a Debreceni Református Kollégium fennállásának 475. évfordulója alkalmából rendezte meg a Kollégium Dísztermében.