Vasgyári pillérek Diósgyőrben

2019. június 06., címkék: diósgyőr

A fellendülő diósgyőri kohászat hívta életre az 1920-as években a miskolc-diósgyőr-vasgyári református gyülekezetet, hiszen a munkások adták a közösség gerincét. A rendszerváltozást követő privatizáció és hanyatlás azonban a közösség életén is meglátszott. Néhány éve úgy tűnt, be kell zárni a templomot. Mára újra élettel teltek meg az omladozó falak: vannak konfirmandusok, akik határozottan vallják, hogy szeretnének ehhez a gyülekezethez tartozni a jövőben is. A miskolci templomból pünkösdvasárnap istentiszteletet közvetít a Kossuth Rádió.

Emlékoszlopot állítottak Diósgyőrben

2017. november 02., címkék: diósgyőr, reformáció500, megemlékezés

Emlékművet avattak a Reformáció 500. évfordulója alkalmából Miskolcon, a Diósgyőri Református Általános Iskola előtt. A két méter magas faoszlop Szondy Sándor fafaragó, népi iparművész alkotása és a reformátusság jelképeit ábrázolja. Az emlékoszlopot Nagy Attila iskolaigazgató, Szűcs Endre püspöki főtanácsos és az alkotó leplezték le a nyilvánosság előtt.