Nyissuk meg az egyház konyháját!

2018. november 10., címkék: cédrus, szeretetszolgálat, bogárdi szabó istván, baja

Az ország egyik legmodernebb konyhája és a fogyatékkal élők nappali ellátása költözhet januártól abba az új épületbe, amelyet a Magyarországi Református Egyház önerőből, pályázati és kormányzati támogatás nélkül, saját forrásból épített Baján. A konyhán 600 adag étel készül naponta, ezeket betegek, hajléktalanok és fogyatékosok kapják. A fogyatékkal élők nappali ellátásában pedig 40 olyan fiatal részesül, akik már nem járhatnak iskolába. Mindez szolgálat, amely nem öncélú, hanem fölfelé mutat – hangsúlyozták a szombati átadáson.

Új életet ad a református tanya

2016. szeptember 05., címkék: szeretetszolgálat, hajléktalanmisszió, reformátusok lapja, baja, cédrus

– Nem mindegy, hogy az utcán csavargok, vagy munkahelyem van és teszem a dolgom – ezt mondja János, az egykori hajléktalan férfi, aki egy tanyán kezdhette újra az életét Baján. A Cédrus Református Egyesített Szociális Intézmény által működtetett program lényege, hogy a tanyát hasznosítva munkát és otthont adnak olyan férfiaknak, akik ki akarnak törni a hajléktalanságból, illetve a tanyáról származó tejet és húst felhasználják a konyhájukon. A tanya fogyatékkal élők és idősek terápiás helyeként is üzemel.

Otthont és munkát adó tanyaprogram

2013. január 10., címkék: reformátusok lapja, hajléktalanmisszió, cédrus

Hajléktalanoknak ad újrakezdési lehetőséget az a tanyaprogram, amelyet a Cédrus Református Egyesített Szociális Intézmény indított Baján. A tavaly augusztus óta tartó akcióban két férfi költözhetett az utcáról a tanyaépületbe, amelyet maguk újítanak fel és tartanak rendben. Állatokat nevelnek, növényeket termesztenek. Munkájukat hozzáértő agrárszakemberek segítik, míg ügyes-bajos dolgaikkal és a lelkükkel szociális munkások törődnek.

Garázs helyett újra kápolna

2010. szeptember 28., címkék: Hírek, dunamelléki egyházkerület, cédrus, bogárdi szabó istván, baja, szeretetszolgálat (mrsz)

Újra szakrális hely lett a bajai Cédrus Református Egyesített Szociális Intézmény kápolnája, amelyet az előző rendszerben profán célokra alakítottak át.