Intézményvezető

2014. szeptember 22., címkék: pályázatok, pályázat, bódvalenke, Pályázat, intézményvezető

A Biztos Kezdet Gyerekház intézményvezető munkatársat keres.

A falu, ahol még mosógép sem volt

2014. május 30., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), bódvalenke

Átadták a Biztos Kezdet Gyerekházat a freskófaluként is ismert Bódvalenkén május 29-én. A településen, ahol a lakosság több mint fele gyermek, ráadásul közülük 28-nak az édesanyja sem idősebb 18 évnél, életmentő a program.

Nemzetközi Romanap Bódvalenkén

2013. április 08., címkék: bölcskei gusztáv, szeretetszolgálat, bódvalenke

A kultúra, a munka, az oktatás és az összefogás fontosságáról beszélt Balog Zoltán április 5-én a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Bódvalenkén, a nemzetközi romanap rendezvényen. A résztvevőket Bölcskei Gusztáv, a MRE Zsinatának lelkészi elnöke, Andor László uniós biztos, és Setét Jenő, a Roma Közösségi Hálózat vezetője is köszöntötte.

Sárkányünnep Bódvalenkén

2012. június 13., címkék: fesztivál, bódvalenke, cigánymisszió

Idén harmadik alkalommal tartottak Sárkányünnepet a cigány festészet hatalmas, a világon egyedülálló szabadtéri tárlatának otthont adó Bódvalenkén. A Freskófalu projekthez kötődő kétnapos program célja az volt, hogy rámutassanak a roma művészet, festészet, zene és tánc értékeire.

Freskókkal törnének ki a szegénységből

2011. február 28., címkék: tiszáninneni egyházkerület, cigánymisszió, bódvalenke, Háttér, szeretetszolgálat

2010 ősze óta a Magyar Református Szeretetszolgálat a gazdája a bódvalenkei freskófalu projektnek. Az alig kétszáz lelkes, nagy többségében cigányok lakta, mérhetetlenül szegény falu fellendülését Pásztor Eszter ötlete hozhatja meg: a házak tűzfalaira hatalmas képeket festenek, és turistákat csalogatnának ide.