Európa egyházainak jövőképe

2013. május 29., címkék: ejb, bécs, európai protestáns egyházak közössége (geke/cpce)

Az Európai Protestáns Egyházak Közösségének egyik legújabb dokumentuma – Ecclesia Semper Reformanda – az egyházi élet tartalmi és szervezeti megújulásának alapjait és lehetőségeit vizsgálja. Május 28-29-én Bécsben találkozott az a munkacsoport, amely „Európa egyházainak jövőképe" címmel útnak indítja a Közösség új és talán az eddigi párbeszédektől eltérő módszerrel is működő munkafolyamatát.

Egyházi végváraink nyugaton

2011. szeptember 09., címkék: Nagyvilág, szórvány, nyugat-európa, bécs

A Nyugat-Európai Magyar Protestáns Gyülekezetek Szövetsége immár tíz éve próbálja összefogni a különböző helyzetben lévő református és evangélikus szórványgyülekezeteket. A szövetség éves közgyűlését szeptember 3-án, 4-én tartotta meg. A bécsi jubileumi találkozóra Nyugat-Európa különböző országaiból. mintegy hatvan gyülekezeti vezető és presbiter jött el.

Nyugat-Európa magyarajkú közösségeinek jubileumi közgyűlése

2011. szeptember 03., címkék: Nagyvilág, szórvány, nyugat-európa, bécs

Bécsben tartja jubileumi közgyűlését a Nyugat-Európai Magyar Protestáns Gyülekezetek Szövetsége szeptember 2-4. között.

Európai egyházak és börtönlelkészek a fogvatartottak emberi méltóságáért - Jövőbemutató tervek a bécsi kongresszuson

2009. szeptember 28., címkék: Háttér, bécs, börtönmisszió, konferencia, albert schweitzer

A bécsi Protestáns Akadémia, továbbá az IPCA (a Börtönlelkészek Világtársulata) és az Osztrák Igazságügyi Minisztérium közös szervezésében szeptember 21-25. között nemzetközi börtönlelkész kongresszust tartottak Bécsben, az Albert Schweitzer Hausban.