Tizedik tanévnyitó a Benkőben

2013. szeptember 10., címkék: balog zoltán, református oktatás, tanévnyitó, budapest-újpest, 2013

Bizonyított az egyházi oktatás a rendszerváltás óta eltelt több mint húsz évben: az egyházi iskolarendszer értéket közvetít, nélküle Magyarország nem lenne az, ami történelméből adódóan lehet – fogalmazott Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter a Benkő István Református Általános Iskola és Gimnázium hétvégi tanévnyitó ünnepségén Budapesten. A miniszter azt mondta: nem létezhet jövő a múlt értékei nélkül, mert akkor hiába emelkedik az életszínvonal és hiába a fejlődés, a nemzet boldogtalan és üres lesz.