Segítségnyújtás a vihar tépázta abádszalóki templomnak

2012. július 13., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), segélyakció, abádszalók

Július 9-én hétfőn délután heves zivatar érte el Abádszalók térségét. A hatalmas esőzés mellett diónyi jég pusztított a városban és környékén. Az orkán erejű viharban közel 350 épület megsérült, köztük a református templom és parókia is.

Pszichiátriai és szenvedélybetegek otthona Abádszalókon

2010. március 24., címkék: iszákosmentő misszió, Hírek, pszichológia, abádszalók, bölcskei gusztáv, drogmisszió

Átadták a pszichiátriai és szenvedélybetegek otthonát Abádszalókon. Az intézmény fenntartását a Kunhegyesi Református Egyházközség vállalta január elsejétől. A gyülekezet hitelből vásárolta meg az intézményt, mintegy húszmillió forint értékben. Az otthon tagja lesz a Sarepta Gondozási Központnak, amelyet a kunhegyesi egyházközség tart fenn.