Tizenötezer felkiáltójel

2019. május 24., címkék: szeretethíd, Szeretethíd, szeretetszolgálat (mrsz)

Pénteken kezdődik a Szeretethíd. Idén közel 15 ezren – köztük hazai, határon túli és amerikai segítők is – regisztráltak a Kárpát-medencei Református Önkéntes Napokra, hogy május 24-25-én valamilyen szolgálatot végezzenek. A Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítvány akciója az önkéntességre, egymás és környezetünk megsegítésére kívánja felhívni minden a figyelmet.

Tizenötezer felkiáltójel

2019. május 24., címkék: szeretethíd, Szeretethíd, szeretetszolgálat (mrsz)

10 kép az önkéntesség erejéről

2018. május 28., címkék: szeretethíd, Szeretethíd, szeretetszolgálat (mrsz), képriport

Olyan, mintha csak tegnap lett volna az első Szeretethíd, pedig ezen a hétvégén már a 10. Kárpát-medencei református önkéntes napokat szervezte meg a Magyar Református Szeretetszolgálat. 10 fotót válogattunk össze archívumunkból, ezeken keresztül mutatjuk be a kezdeményezés egy évtizedes történetét. Nosztalgiázzon velünk!

10 kép az önkéntesség erejéről

Belénk kódolt szeretet

2018. május 26., címkék: mrsz, Szeretethíd, szeretetszolgálat (mrsz), 10. évforduló, szeretethíd

Önkéntesség, nyitottság, szeretet és önzetlen mások felé fordulás – az idén tíz éves Szeretethíd legfontosabb építőkövei. A Kárpát-medencei református önkéntes napok jubileumának alkalmából olyan közösségeket kérdeztünk az elmúlt évek tapasztalatairól és emlékezetes pillanatairól, valamint a kezdeményezés hiánypótló szerepéről, akik már a kezdetektől részesei a megmozdulásnak.

Belénk kódolt szeretet

Elkezdődött a tizedik Szeretethíd

2018. május 25., címkék: mrsz, Szeretethíd, szeretethíd

„Azt kívánom, hogy a tizedik Szeretethídon még többet mosolyogjunk, miközben embertársainkért vagy azért a közösségért teszünk, amelynek a környezetében élünk” – fogalmazott Juhász Márton, a Magyar Református Szeretetszolgálat ügyvezető igazgatója a Szeretethíd Kárpát-medencei református önkéntes napok május 24-i megnyitóján.

Elkezdődött a tizedik Szeretethíd

2018. május 25., címkék: mrsz, Szeretethíd, szeretethíd

Akik számára családi program a Szeretethíd

2018. május 14., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), református szeretetszolgálat, Szeretethíd, szeretethíd, diakónia, kárpát-medencei önkéntes napok

Az idei Szeretethíd plakátján szereplő Mózes-Horváth család minden évben részt vesz a Szeretethídon – mondhatjuk, szinte már családi programmá vált ez számukra. A kilenc gyermekes család élményeiről a szülők, valamint hat nagyobbik gyermekük – István (20), Csongor (18), Endre (15), Lizinka (13), Lehel (10) és Borbolya (7) – mesélt nekünk.

Akik számára családi program a Szeretethíd

A Szeretethíd kizökkent a hétköznapokból

2018. április 26., címkék: szeretethíd, kárpát-medencei önkéntes napok, Szeretethíd, mrsz

Parkrendezés, idős emberek látogatása, süteményosztás, jótékonysági futás, menhelyen élő kutyák sétáltatása – csak néhány lehetőség a Szeretethíd Kárpát-medencei református önkéntes napok programötletei közül. A már tizedik alkalommal megszervezett program célja, hogy felmutassák: a reformátusok össze tudnak fogni, tudnak segíteni másoknak. A részletekről Kőrösi-Gilicze Rékát, a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) kommunikációs vezetőjét kérdeztük.

A Szeretethíd kizökkent a hétköznapokból

Híd épült a játszótéren

2017. május 22., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), Szeretethíd, szeretethíd

Péntek délelőtt van. Az iskolaudvarokról libasorban tekeregnek befelé a diákok a csengő hívó szavára, az irodákban, munkahelyeken is fegyelmezett rendjében csordogál a munka. Az amerikai polihisztorról elnevezett I. kerületi Franklin utcába egy fiatal párt követve jutok, két kis totyogósuk vezeti a szülőket a hívogató zöld kertbe.

Híd épült a játszótéren

2017. május 22., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), Szeretethíd, szeretethíd

Az áldozathozatalban van a keresztyénség lényege

2017. május 20., címkék: Szeretethíd, szeretethíd, szeretetszolgálat (mrsz)

Nyitó ünnepséggel indították a Szeretethíd Kárpát-medencei református önkéntes napokat a nagyváradi Szigligeti Színház előtti téren. A köszöntőbeszédeket követően a helyi gyülekezetek önkéntes csoportjai süteményeket, almát és vizet osztogattak a város hivatalaiban, intézményeiben, de a járókelőket is szeretettel kínálták.

Az áldozathozatalban van a keresztyénség lényege

2017. május 20., címkék: Szeretethíd, szeretethíd, szeretetszolgálat (mrsz)

Elkezdődött a Szeretethíd

2017. május 19., címkék: Szeretethíd, szeretethíd, szeretetszolgálat (mrsz)

Május harmadik hétvégéjén zajlanak a Kárpát-medencei református önkéntes napok. A Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) rendezvénye az önkéntesség valódi ünnepévé nőtte ki magát az elmúlt nyolc évben.

Elkezdődött a Szeretethíd

2017. május 19., címkék: Szeretethíd, szeretethíd, szeretetszolgálat (mrsz)

Szeretethíd: május 8-ig lehet regisztrálni

2017. május 06., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), Szeretethíd, szeretethíd

Tizenegyezer felett jár az idei Kárpát-medencei református önkéntes napokra jelentkezők száma. A szeretethid.hu honlapon május 8-ig várják a csoportos és egyéni jelentkezőket, akik május 19-20-án tehetnek valamit másokért.

Szeretethíd: május 8-ig lehet regisztrálni

2017. május 06., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), Szeretethíd, szeretethíd