Karácsony a háború szelében

2019. december 14., címkék: háború, harkány, Bereczky Ildikó, Harkány, bereczky ildikó, advent, interjú

Istentiszteletet tartani naposcsibék mellett vagy háborús segélyt pakolni teherautókra – egy lelkipásztornak rendkívül sokszínű feladatai vannak, főleg ha nyolc-tíz faluért felel. Bereczky Ildikó csaknem 30 éve szolgál a Baranya megyei Harkányban és a környező falvakban, a feladatokból és kihívásokból bőven kijutott neki. A határmenti települést a szomszédos háborúk sem kímélték, a pusztítás mellett azonban az elnéptelenedés problémájával is folyamatosan küzdeni kell. A Dizseri Tamás-díjas lelkésznő hamarosan nyugdíjba megy, de azt mondja, bármikor újrakezdené szolgálatát.

Karácsony a háború szelében

Isten hozta Ördögfalván

2012. szeptember 27., címkék: harkány

Harkány Pécstől huszonöt kilométerre fekszik, közel a horvát határhoz. Alig négyezer lakója van, de a reumatikus panaszokra és ízületi gyulladások kezelésre alkalmas gyógyvizéről világszerte ismert. 1992-ben címerükbe emelték az ördög alakját. Ennek alapja egy helyi monda. Régóta téma, hogy lecserélik a jelképet, az önkormányzat mindenesetre most felülvizsgálja a régi döntést. A helyi református lelkész szerint nem szerencsés a szimbólum használata.

A magyarság lelki arca – szabadegyetem Harkányban

2010. október 21., címkék: harkány

A VI. Harkányi Szabadegyetem olyan személyeket szólaltat meg, olyan kulturális programokat kínál, amiért távolabbi vidékről is érdemes odalátogatni!

"Szegénység- cigányság- egyház"- átadják a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat

2010. január 19., címkék: szeretetszolgálat, márfa, harkány, bereczky ildikó, dizseri tamás-díj, németajkú gyülekezet, Hírek

Bereczky Ildikó a harkányi és a márfai református gyülekezetek lelkipásztora kapja idén a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat. Az ünnepélyes díjátadás január 23-án, szombaton 10 órakor lesz a Németajkú Református Gyülekezet templomában Budapesten, a Hold utcában.