Reformáció és tolerancia - képzőművészeti alkotások

2013. augusztus 13., kedd

A Magyarországi Evangélikus Egyház a reformáció kezdetének 500. évfordulójára (2017) tematikus évekkel készül. 2013 címe: Reformáció és tolerancia, szlogenje: "Elviselni egymást szeretetben".

Az Evangélikus Országos Múzeumban november közepén nyíló kiállítás célja a tolerancia helyes értelmezésére irányuló törekvés megnyilvánulása a kortárs művészet eszközeivel, személyes és közösségi, szimbolikus vagy konkrét, kérdésfeltevő vagy értelmező módon.

A pályaművek beérkezésének határideje: 2013. október 18.
A pályázat részletei és feltételei az Evangélikus Országos Múzeum honlapján olvashatók.