Külmissziói Nap a teremtésvédelemről

2011. szeptember 14., szerda

Külmissziói napot tartanak 2011. szeptember 24-én a Budapest-Fasori Evangélikus Egyházközségben a Teremtés Hetének keretében.

Az Evangélikus Külmissziói Egyesület és a fasori gyülekezet közös rendezvényének vendége Manfred Kurth. A bajorországi Mission EineWelt szervezettől érkező evangélikus lelkész két évig szolgált családjával Kenyában.  Vetítéssel egybekötött előadásában a misszióban eltöltött évekről beszél. A nap adományait az afrikai éhezők megsegítésére fordítják a szervezők.

Helyszín: Budapest-Fasori Evangélikus Egyházközség gyülekezeti terme (1071 Budapest, VII. Damjanich u. 28/b fsz.1.)

Program:
2011. szeptember 24., szombat
10.00 óra: Áhítat (Aradi György lelkész)
10.30 óra: Előadás vetítéssel – Misszionárius voltam Kenyában (Manfred Kurth lelkész, Tolmácsolás: Bácskainé Vári Krisztina lelkész)
12.00 óra: Ebédszünet
12.45 óra: Tájékoztatás az Evangélikus Külmissziói Egyesületről (Zalán Péter társelnök)
13.00 óra: Misszióban Kenyában – vetítettképes beszámoló (Bence Zsófi gyógypedagógus)
14.00 óra: „Teremtő kezek” – Kiállítás megnyitása Ruzicskay György festőművész műveiből
15.00 óra: Záró imádság (Aradi György lelkész)

Forrás: Evangélikus Hírszolgálat