Közel egymilliárd forintból fejlesztik a Lévay-gimnáziumot

2017. április 12., szerda

Az elmúlt húsz év legjelentősebb iskolafejlesztését jelentette be Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériuma egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára Miskolcon. A kormány az Új Széchenyi Terv keretében másfél milliárd forint támogatást ad két miskolci egyházi iskola, a Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon, valamint a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium fejlesztésére. Előbbit 947 millió, utóbbit 562 millió forintból korszerűsítik.

A Tiszáninneni Református Egyházkerület fenntartásában működő Lévay Gimnázium esetében uszoda és tornaterem épül. Ezeket nemcsak az intézmény diákjai használhatják majd.

„Már a pályázat benyújtásakor együttműködési megállapodást kötöttünk belvárosi általános iskolákkal, hogy a létesítmény az ő diákjaik úszásoktatását is fogja szolgálni. A Rákóczi utca felől nyíló, huszonöt méteres és ötsávos uszoda szabad kapacitását Miskolc lakosai számára szeretnénk felkínálni" – tájékoztatott Ábrám Tibor igazgató.

A gimnázium tornatermét lebontják és helyette újat építenek. Itt egy akadálymentesített, gyógytestnevelésre alkalmas terem, valamint egy konditerem kap helyet. „Hisszük és reméljük, hogy az az értékteremtő munka, melyet református intézményeinkben gyakorlunk hozzájárul a társadalmi tőke gyarapodásához" – fogalmazott.

Miskolc egyik legfiatalabb középiskolájában, a Jezsuita Gimnáziumban új, közösségi, multifunkcionális teret alakítanak ki, ami az iskola és az egyházközségek programjainak ad helyet. Emellett természettudományos tantermeket építenek. Mint P. Holczinger Ferenc igazgató elmondta, a beruházással az Avasi Lakótelepen működő iskola missziójának bővítésére, fejlesztésére nyílik lehetőség.

A cikk a Tiszáninneni Református Egyházkerület honlapján folytatódik.

Kojsza Péter

Forrás: tirek.hu