Emlékoszlopot állítottak Diósgyőrben

2017. november 02., csütörtök

Emlékművet avattak a Reformáció 500. évfordulója alkalmából Miskolcon, a Diósgyőri Református Általános Iskola előtt. A két méter magas faoszlop Szondy Sándor fafaragó, népi iparművész alkotása és a reformátusság jelképeit ábrázolja. Az emlékoszlopot Nagy Attila iskolaigazgató, Szűcs Endre püspöki főtanácsos és az alkotó leplezték le a nyilvánosság előtt.

Szűcs Endre, a Tiszáninneni Református Egyházkerület püspöki főtanácsosa köszöntőjében arról beszélt, hogy az emlékoszlop „az ötszáz évvel ezelőtti tegnapra”, és ezzel együtt a történelem Urára mutat, akin keresztül felismerhetővé válik számunkra a holnap. Mint mondta, a jubileumi programok közös vonása, hogy a középpontban az egyház megújulása, a reformáció elindulása áll, de bennünk, emlékezőkben is van valami egyforma.

A teljes cikk itt olvasható.

Kojsza Péter

Forrás: tirek.hu