A Keresztény-Zsidó Tanács nyilatkozata

2014. február 20., csütörtök

A Keresztény-Zsidó Tanács, amely magyarországi keresztény egyházak, valamint zsidó vallási szervezetek képviselőinek hivatalos tanácskozó testülete, a következő nyilatkozatot teszi a Magyar Holokauszt Emlékév kapcsán kialakult vitáról, mely már kezdi veszélyeztetni a 70. emlékév megrendezésének eredményességét.

A Magyar Holokauszt Emlékév megrendezésének tervét a Keresztény Zsidó-Tanács nagy megelégedéssel fogadta. Fontos eseménye lehet ez az év a múlttal való őszinte szembenézésnek, a megfelelő következtetések levonásának, az emlékezet gyógyításának. Meggyőződésünk, hogy a Magyar Holokauszt Emlékévet olyan módon kell megszervezni, hogy a Holokausztban elsődlegesen érintettek képviselőivel érdemi egyeztetés történik. A kialakult vitában arra kérjük a feleket, hogy folytassák a párbeszédet, és keressenek mindkét fél számára elfogadható megoldásokat, amelyek valóban segítenek az emlékezet gyógyításában az egész magyar társadalom számára. A feszültségek megoldásában a Keresztény-Zsidó Tanács is felkínálja a maga közreműködését. Vezessen mindannyiunkat az Emlékév során az őszinte szembenézés, a kegyelet, az imádság és a kölcsönös felebaráti szeretet lelkülete.