Tájékoztató a szülőknek és az egyházközségeknek

2012. december 21., péntek

Miért írassa a szülő hit- és erkölcstanórára gyermekét? Milyen feladatokal jár az egyházközségek számára az új köznevelési törvény hatására megváltozott iskolai hitoktatás? Letölthető az erről szóló tájékoztató.

2013-ban, a beiratkozáskor minden állami általános iskolában a leendő elsős és az ötödik osztályos gyermekek szülei két tantárgy közül választhatnak gyermekük számára: erkölcstan, vagy hit- és erkölcstan. Mit is jelent ez a gyakorlatban? Kötelező lesz a hit- és erkölcstan? Miért jó, ha a hit- és erkölcstan órát választják? Tanulnak-e erkölcstan órán előkerülő témákról a hittanos gyerekek?

A letölthető tájékoztatóban választ kapnak a fenti kérdésekre, de arról is olvashatnak, mik a szülők teendői a hit-és erkölcstan illetve az erkölcstan választásával kapcsolatban.

A tájékoztató az egyházközségek számára is hasznos, tartalmazza a kötelező hit- és erkölcstan órák 2013. szeptember 1-jei bevezetését előkészítő teendőket és azok határidejét. A gyülekezeteknek többek között helyi tantervet kell készíteniük, fel kell venniük a kapcsolatot az iskolákkal és ajánlott a szülőket is tájékoztatni a hit- és erkölcstanoktatás lehetőségéről.

A letölthető tájékoztató

További információk: www.reformatus.hu/gyik/hittan/