Megjelent a Harangszó és az Üzenet adventi száma

2011. november 30., szerda

Adventi ünnepi összeállítással jelentkezik a királyhágómelléki és az erdélyi reformátusok lapja.

A Harangszó legfrissebb számban, egyebek mellett a Misztótfalusi Kis Miklós gyűjteményes ház jubileumáról és a magyar egyháztörténelemben fontos szerepet játszó Rákóczi családról is olvashatunk.

„Nem-advent – amikor az ember nem vár, nem készül Isten ígéreteinek a beteljesülésére” – írja Advent és nem-advent című ünnepi írásában Lovász István. A lap vezércikkét ezúttal Visky István jegyzi. Írásának címe: Szomjazó ember vagy.

„Adventben Isten arca közelebb hajlik felénk, hogy bizalom és remény ébredjen újra a szívünkben” – olvashatjuk A Lélek csendje rovatban, Balázsné Kiss Csilla tollából. Az ünnepi lapszámban Túrmezei Erzsébet, Bódás János és Csiha Kálmán egy-egy adventi verse olvasható.

Érkőrösi templomszentelésről, a belényesi idősek vasárnapjáról, a Misztótfalusi Kis Miklós gyűjteményes ház jubileumáról és a karánsebesi szórványgyülekezet ünnepéről olvashatunk a Református élet rovatban. Rákóczi családi portrék címmel a második résszel folytatódik a magyar egyházak életében is fontos szerepet játszó család kiemelkedő tagjait bemutató sorozat, Csohány János egyháztörténész tollából. A Nagybányai Egyházmegye Koltón tartott presbiteri konferenciájáról és a Körösközi gyülekezetek kisköri találkozójáról olvashatunk a Presbiter rovatban.

A lap Mozaik oldalán Veres Piroska jegyzete és Boros J. Attila Magyarnak lenni című sorozatának újabb epizódja olvasható. A lap híroldalán az idei Czeglédi-díjasokról, az Erdélyi Gyülekezet altemplomának avatásáról és a Várad-Olaszi nőszövetség gödöllői kirándulásáról olvashatunk.

A Harangszó – 2012-ben is változatlan áron - megrendelhető és megvásárolható a református lelkészi hivatalokban. A lap a világhálón a harangszo.blogspot.com oldalon olvasható.

Az adventi időszakban ne a saját hétköznapi elvárásaink irányítsanak. Azok amúgy is végigkísérik egész életünket. Törekedjünk arra, hogy meglássuk az ünnep lényegét, hisz a karácsony nem elsősorban a család, a szeretet ünnepe, hanem a Krisztus megszületése fölött való örvendezésé – írja az Üzenet adventi vezércikkében Hover Zsolt. Ugyancsak az adventi témakörben született Szép Eduárd írása is, aki cikkében a Krisztus-várás mellett az erkölcsi tisztaságigény fontosságára is felhívja a figyelmet.

Lőrincz István a Szentírás emberei című sorozatban Evódiát és Sintikhét mutatja be, melynek kapcsán arról ír, hogy keresztyének között is lehetnek nézeteltérések, de Krisztusnál ilyen helyzetben is van megoldás, bocsánat és gyógyulás.

Annak kell visszaadni, akitől elvették – ezt a címet viseli az a riport, amely a sepsiszentgyörgyi kollégium jogi hátteréről, a visszaszolgáltatott ingatlan helyzetéről és a román igazságszolgáltatás balkáni jellegéről szól. Európa fokozódó iszlamizálódása, a keresztyének üldözése – ilyen témák merültek fel egy közelmúltban megtartott németországi konferencián, amelyről Békefy Lajos tudósít.

Idén is kiosztották a Diaszpóra Alapítvány díjait: a Czelder Márton elismerést idén lapunk külső munkatársa, a bukarest-szőlőhegyi református lelkipásztor, Bányai László kapta. A lapban fényképes beszámoló olvasható a Küküllői Egyházmegyében tartott presbiteri konferenciáról, a 130 éves váralmási templomról, az Alsórákoson tartott ünnepi istentiszteletről, az új horvátországi református püspök beiktatásáról, valamint az alpestesi templomfelújításról.