Online keresztyén könyvesbolt nyílt Szlovákiában

2010. október 01., péntek

altEgy evangéliumi példázat szolgált alapjául a Keresztyén Magvető név alatt működését megkezdő magyar nyelvű online könyvesboltnak.

Ezzel valóra vált Izsmán Jónás ipolysági református lelkipásztor régen dédelgetett álma, hogy Szlovákiában is könnyen hozzá lehessen jutni a Magyarországon kiadott keresztyén tematikájú kiadványokhoz.

Izsmán Jónás lelkipásztort már teológusként is foglalkoztatta a Magyarországon kiadott keresztyén irodalom Szlovákiában való terjesztésének gondolata. Elsősorban is azért, hogy az itteni magyar nemzetiségűek is hozzáférjenek egy-egy ilyen jellegű színvonalasabb kiadványhoz. Már a komáromi diákévei alatt, majd pedig ipolysági gyülekezeti lelkipásztorként több alkalommal is rendelt barátainak, ismerőseinek keresztyén irodalmat. Ebből vált nyilvánvalóvá számára, hogy igény mutatkozik egy ilyen jellegű szolgálatra, viszont senki sem vállalta fel ennek a teherviselését. A könyvesbolt ötletének a megvalósulása házasságkötése után, az idén nyáron kezdett el egyre jobban kirajzolódni. Lelkipásztori szolgálata mellett ugyanis egyedül nehezen tudott volna működtetni egy hagyományos könyvesboltot, viszont feleségével Adéllal együtt már könnyebben el tudták vállalni egy világhálón működő webshopnak az irányítását.

Az internetes könyvesbolt termékeit az ipolysági gyülekezet gondnokának, Oros Zoltán látszerész üzletének tetőterében raktározzák. Egy olyan helyiségben, amelyet már évekkel ezelőtt díjmentesen bocsátott a bibliaórák, illetve más egyházi alkalmak megtartására, amíg el nem készül a gyülekezet központjának az épülete.

Izsmán Jónás lelkipásztor, a könyvesbolt létrehozója a Reformata honlap megkeresésére elmondta: „Az online könyvesbolt elnevezését Jézusnak a magvető példázatából formáltuk. Aki már megismerte Jézus Krisztus irántunk való megváltó szeretetét, annak szíve vágya, hogy azt másokkal is megossza, így válik magvetővé. A mi célunk is az, hogy egyre több ember ismerhesse meg Jézus Krisztust személyes megváltójaként, ill. akik már megismerték, azok növekedjenek a hitben és ismeretében a vallásos irodalom által.

Az online módon működő könyvesbolt ajánlatában már tizennégy - /Halleluja Kiadó, Parakletos Könyvesház, Kálvin Kiadó, Ébredés Alapítvány, Keresztyén Ismeretterjesztő Alapítvány (KIA), Jézus Krisztus Evangéliumának Missziós Társasága, Lévita Kiadó, Zúgó Szél Alapítvány, Új Remény Alapítvány, Good News, Jó Hír Iratmisszió, Harmat Kiadó, Jó Hír/ kiadó publikációi szerepelnek. A különböző tematikájú könyveken kívül többek között CD, DVD, nyomtatványok, emléklapok, könyvjelzők, képeslapok is találhatók.

A kiadványok a www.magveto.sk honlapon rendelhetők meg, de a postai úton történő megrendelést is figyelembe veszik. A szállítást a Szlovák Posta csomagküldő szolgálatával oldják meg utánvéttel.

reformata.sk