Élénkülő együttműködés a Skót Egyházzal

2010. október 27., szerda

A Magyarországi Református Egyház küldöttsége Edinburghban találkozott a Skót Egyház képviselőivel és a kiemelkedő fontosságú egyházi munkaágak vezetőivel.

A látogatás célja a két egyház történelmi kapcsolatainak megerősítése és a társadalmi szolgálatban való konkrét együttműködés lehetőségeinek feltárása volt. A két egyház gyülekezetei közötti testvérkapcsolatok előmozdítása is napirenden volt.

Ian Galloway skót lelkész, az Egyház és Társadalom bizottság elnöke és Ewan Aitken lekész, az Egyház és Társadalom Bizottság titkára a Skót Egyház képviseletében aláírják az ökoszerződést.

Az ökumenikus iroda vezetője, Sheilagh Kesting által előkészített látogatás programján a Skót Egyház reformfolyamatáért felelős John Chalmers zsinati tanácsossal való egyezetés mellett szerepelt a vidékmissziós program felelőseivel és a szegénység leküzdésére indított egyházi kezdeményezés munkatársaival való megbeszélés. Az együttműködés szempontjából fontos munkaterületekről az Egyház és Társadalom Bizottság elnökével, Ian Galloway lekésszel történt folytatott megbeszélés során a fenti területek mellett a magyarországi ökológiai kezdeményezések támogatása is napirendre került. Ezzel kapcsolatban együttműködési szerződést írt alá a két egyház.

Tarr Zoltán zsinati tanácsos részletesen beszámolt a református egyházak Kárpát-medencei egységének jelentőségéről és a május 22-i eseményekről. A jövőre tervezett viszontlátogatáson a lelkészképzés és oktatás kérdései kerülnek a középpontba.