Keresztyén profil: aki hírünkben szerepel, Nora Carmi

2010. január 10., címkék: palesztína, nora carmi, életrajz, Ökumené, ökumené

A palesztinai felszabadítási teológiáról szóló hírben szerepel Nora Carmi neve? Ki ő?

Hazája és a nagyvilág hálával gondol vissza rá

2010. január 08., címkék: Nagyvilág, svájc, évforduló, henry dunant, életrajz

Svájc és a nagyvilág egész évben ünepségsorozattal emlékezik a Vöröskereszt kálvinista alapítójának, Henry Dunant halálának a századik évfordujára.

A határ két oldalán

2010. január 05., címkék: ökumené, ökumene, Ökumené, reformátusok lapja, életrajz, svájci magyar nyelvű protestáns gyülekezet, pataky ferencné

Bár nem mindennapi, mégis azt kell mondanunk, hogy tipikusan 20. századi magyar történet Pataky Ferencé, a Svájci Magyar Nyelvű Protestáns Gyülekezetek Szövetsége elnökéé. Ősi baranyai református család az övé – legtöbbször két országban, de lélekben mindig egy hazában.

A genfi reformátor köszönti "Németország világosságát"

2010. január 04., címkék: évforduló, életrajz, Háttér, melanchton

A 2009-es Kálvin emlékévet rögvest követi a 2010-es Melanchthon-év, melynek során Németország nagy tanítójára, Germánia világosságára emlékeznek hazájában és világszerte. Kálvin nem csak ismerte Melanchthont, hanem elmélyült, igaz barátság is kialakult közöttük. Így az ő tiszteletadásához kapcsoljuk a miénket.