Európai választások – út megbékéléshez

2019. május 23., címkék: európai protestáns egyházak közössége (geke/cpce), geke, európai parlament (EP), választás

Az Európai Protestáns Egyházak Közösségének Tanácsa (GEKE) nyilatkozatot adott ki, amelyben az európai parlamenti választásokon való részvételre buzdítja a kontinens állampolgárait.

Állásfoglalás az áprilisi országgyűlési választások előtt

2018. január 17., címkék: választás, közlemény

Tájékozódásra és szavazásra buzdítanak, ugyanakkor békességre és önmérsékletre kérnek mindenkit egyházunk vezetői az április 8-i választásokkal kapcsolatban.

Rendben zajlik a választás a Tiszántúli Egyházkerületben

2014. október 10., címkék: egyházkerületi közgyűlés, tisztújítás, választás, egyházi választások

Nem történt szabálytalanság – hangzott el a Tiszántúli Református Egyházkerület október 10-i közgyűlésén, az egyházban jelenleg is zajló választásokkal kapcsolatban.

Választási közlemény

2014. február 25., címkék: választás, parlamenti választások, közlemény

A Magyarországi Református Egyház Zsinata Elnökségének közleménye a 2014. évi parlamenti választásokkal kapcsolatban.

Befogadás a Rajnai Zsinaton

2013. január 14., címkék: rajnai protestáns egyház, választás, zsinat

Január 6. és 12. között ülésezett a németországi Rajnai Protestáns Egyház zsinata Bad Neunahrban, ahol a központi téma az esélyegyenlőség, a fogyatékkal élők befogadása volt. A testület az egyhetes tanácskozáson az egyház új vezetőjét is megválasztotta, Manfred Rikowski személyében.

Választások a Magyarországi Evangélikus Egyházban

2012. november 30., címkék: választás, prőhle gergely, gáncs péter, evangélikus egyház

Az elnökség összetétele nem változott. Az elnök-püspök továbbra is Gáncs Péter, az országos felügyelő Prőhle Gergely maradt.

Régi-új vezető a Károli élén

2011. május 26., címkék: balla péter, reformátusok lapja, választás, zsinati ülés

Balla Pétert választotta a Károli Gáspár Református Egyetem szenátusa az intézmény rektorjelöltjévé. A döntést megerősítette csütörtökön a Zsinat. Az új rektor akkor foglalhatja el hivatalát, amikor a köztársasági elnök a jelöléssel egyetértésben kinevezi az oktatási intézmény vezetőjét.

Isten segítségével rendet teremteni

2010. október 29., címkék: Délvidék, bölcskei gusztáv, szerbiai reformátusok (szrke), Pályázat, magyar református egyház, csete szemesi istván, generális konvent elnöksége, délvidék, veres sándor, reformátusok lapja, pályázat, választás, zsinat, tőkéczki lászló

A szerbiai Református Keresztyén Egyház Zsinati Tanácsának és püspökének mandátuma az elmúlt években lejárt. A helyi lelkészek egy csoportja szerint a tisztújítás elmaradása miatt legitimációs válság alakult ki, míg az egyházvezetés szerint vis maior helyzet van.

Palesztin evangélikus püspök az LVSZ új elnöke

2010. augusztus 03., címkék: Nagyvilág, választás, lutheránus világszövetség

A Jordániai és Szentföldi Evangéliumi-Lutheránus Egyház püspökét, dr. Munib A. Younant választották meg a Lutheránus Világszövetség új elnökévé a Stuttgartban tartott 11. világgyűlésen. Röviden bemutatjuk az új elnököt.

Afrikai elnök az új szervezet élén

2010. június 25., címkék: református világközösség (rev), grand rapids, bölcskei gusztáv, Grand Rapids, jerry pillay, választás

Magyar idő szerint este tizenegy után lezárultak a választások Grand Rapidsben. A Református Egyházak Világközösségének új elnöke Dr. Jerry Pillay, a Dél-Afrikai Egyesülő Presbiteriánus Egyház főtitkára lett.

Választások árnyékában – A magyar református közösség ajándéka Európának

2010. június 23., címkék: választás, sütő zsanett, generális konvent elnöksége, Grand Rapids, bölcskei gusztáv, grand rapids, református világközösség (rev)

A nagygyűlés a világközösséget alkotó helyi közösségek, azaz a tagegyházak delegáltjainak lelki és istentiszteleti közössége, amely egyben értékeli az eddigi közös szolgálatot világban és irányt szab az elkövetkező hét évre. Éppen ezért fontos mozzanat a választás is. Nem mindegy, ki kerül a vezetőtestületekbe, az Elnökségbe és a Végrehajtó Bizottságba. A helyzet a korábbiakhoz képest azonban radikálisan megváltozott.

Közelebb állnak-e valamelyik párthoz az egyházak?

2010. március 10., címkék: Háttér, interjú, erdő péter, választás, bölcskei gusztáv

Nagy felelősséget terhelnek a választások az emberekre, hiszen számos baj és nyomorúság nehezíti az életet ma Magyarországon, és sokféle indulat feszíti a társadalmat – erről is beszélt érdeklődésünkre Bölcskei Gusztáv református püspök az áprilisi parlamenti választások előtt. Erdő Péter bíboros pedig azt hangsúlyozta holnapunknak: minden hívő ember felelős azért, hogy a „földi ország ügyét az evangélium szellemében alakítsa”.

Az osztrák evangélikusok bekapcsolódnak az elnökválasztásba?

2010. március 10., címkék: Nagyvilág, választás, osztrák evangélikus egyház

Ausztriában az Evangéliumi-Lutheránus Egyház bekapcsolódott az elnökválasztásba. Az egyházvezetés kedden Bécsben közzétett nyilatkozatában óvta a közvéleményt attól, hogy elnézzék, miként kerülnek szélsőségesen jobboldali eszmék a társadalom pereméről annak középpontjába.

Huckabee: valóban ördögtől való a politika?

2010. március 08., címkék: Nagyvilág, választás, amerikai egyesült államok

A legutóbbi amerikai elnökválasztás vesztese, Mike Huckabee, eredetileg lelkész és kormányzó, kijelentette: nem ördögtől valók azok, akik „ördögi” helyeken dolgoznak, így például a politikában.

Ne adja fel senki a hitét a Parlament ajtajában!

2010. január 07., címkék: Nagyvilág, nagy-britannia, választás, gordon brown

A brit miniszterelnök nyilatkozott egy video-összeállításban a hit és a politika kapcsolatáról.