Gyógyulást Szíria „megsebzett” lakosságának!

2018. szeptember 12., címkék: Szíria, vasárnap, közel-keleti reformátusok, szíria, tanévkezdés, aleppó

„Meggyőződésem, hogy az oktatást semmi sem helyettesítheti. Ezzel a gyerekekbe fektetünk, és egyben az országunk jövőjébe is" – véli Harout Selimian, az örmény protestánsok elnöke, az aleppói Bétel református gyülekezet lelkésze az újjáépítésről és az aktuális kihívásokról beszél a német Pro missziói magazinnak adott interjúban, amelyben a magyar reformátusság erkölcsi és anyagi támogatását is megemlíti a napokban indult tanév kapcsán.

Bizakodva élni

2013. június 20., címkék: szlovákiai reformátusok (szrke), északkeleti református találkozó (ért), kassa, tiszáninneni egyházkerület, vasárnap

„Ne adjuk fel önmagunkat, de lépjük át a határainkat és hirdessük Istent!" – bíztatta híveit Géresi Róbert szlovákiai püspökhelyettes. Ünnepi istentisztelettel ért véget Kassán az Északkeleti Református Találkozó (ÉRT) június 16-án.

Brüsszeli felhívás a vasárnapok munkaszüneti jellegének védelméért

2010. március 25., címkék: Ökumené, európai parlament (EP), vasárnap, európai egyházak konferenciája (cec), ökumené

EU-képviselők nagyszámú csoportja, továbbá egyházak és szakszervezetek közösen követelik a vasárnap védelmét az EU-ban – olvasható egy szerdán kiadott felhívásban.

Európai mozgósítás a vasárnap védelméért

2010. március 08., címkék: Nagyvilág, konferencia, európai parlament (EP), európai unió püspöki bizottsága (COMECE), vasárnap

Az Európai Unió Püspöki Konferenciáinak Bizottsága (COMECE) támogatja azt a konferenciát, amelyet a vasárnap védelmében tartanak március 24-én, szerdán a brüsszeli EU Parlamentben.

A vasárnap értékesebb, mint a pénz vagy a vásárlás

2010. január 11., címkék: Nagyvilág, kampány, vasárnap, skót egyház

Ian Galloway skót református lelkész kezdeményezte, hogy a Skót Egyház kezdjen kampányba azért, hogy a vasárnap legyen a család napja.