Tornakápolna Eiffel-tornya

2018. május 31., címkék: tornanádaska

A tornai karszt ékszerdoboza a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei kis zsákfalu, Tornakápolna református temploma. Nemcsak gyönyörű épülete miatt érdekes említésre a gyülekezet, hanem azért is, mert nagy valószínűséggel kevés hasonló közösség van az országban: az állandó lakosnak bejelentkezettek száma tizenkét fő, életvitelszerűen nyolcan élnek itt, közülük mindenki a református gyülekezet templomba járó tagja. Önt is szeretettel látják, ha egy vasárnap arrafelé kirándul.

Segítség Tornanádaska lakóinak

2014. május 16., címkék: tornanádaska, mrsz

A csütörtök délelőtti vihar károsultjainak megsegítésére útnak indult és péntek estére húsz ház helyreállításával végzett a Magyar Református Szeretetszolgálat.