Konferencia a tiszaeszlári per védőjéről

2012. október 26., címkék: eötvös károly, tiszaeszlár, károli egyetem (kre)

Eötvös Károly a védőügyvéd címmel a Károli egyetem rendezett konferenciát, mely a református ügyvéd, politikus, író munkásságát, jelentőségét mutatta be.

Egy református, aki megnyerte a tiszaeszlári pert

2012. április 25., címkék: eötvös károly, tiszaeszlár

Egy hívő reformátusnak köszönhető, hogy felmentették a tiszaeszlári koncepciós perben ártatlanul megvádoltakat. Az ügyvéd ugyanis az az Eötvös Károly politikus, író volt, akinek emlékét a Károli-egyetemen még idén konferenciával idézik meg.

Egyházi vezetők a tiszaeszlári vérvád parlamenti emlegetése ellen

2012. április 19., címkék: tiszaeszlár, ökumenikus, közlemény

A katolikus, a református és az evangélikus egyház vezetőinek közös állásfoglalása a gyűlöletkeltés ellen.