Gyertyagyújtással a rasszizmus ellen

2012. december 01., címkék: debreceni nagytemplom, tiltakozás, bölcskei gusztáv

Gyertyagyújtással tiltakoztak péntek este a debreceni Református Nagytemplom előtt történelmi egyházak, az önkormányzat, valamint pártok és civil szervezetek képviselői a rasszizmus és a gyűlöletkeltés ellen. Az eseményen Bölcskei Gusztáv tiszántúli református püspök mondott beszédet.

India: néma tiltakozó felvonulás a keresztyénüldözés ellen

2010. február 03., címkék: ökumené, tiltakozás, india, egyházellenes, Ökumené

A hatalmas, kontinensnyi Indiában január 30-án lesz Mahatma Gandhi halálának évfordulója. Ekkor néma tiltakozó felvonulást tartanak a hittestvéreink a keresztyénüldözés ellen.

Elborzaszt és megijeszt a Magyar Rákellenes Liga kampánya

2010. február 02., címkék: magyar rákellenes liga, tiltakozás, Hírek, velkey györgy

Szakmai szervezetek tiltakoznak a Magyar Rákellenes Liga óriásplakátja ellen. A személyi jövedelemadó egy százalékának felajánlásáért indított kampányban egy üvegkoporsóba fektetett halott kislány látható. A Magyar Gyermekorvos Társaság szerint a hirdetés sokkoló.