Merre tovább, kántorképzés?

2012. október 10., címkék: egyházzene, nagykőrös, konferencia, tanítóképző

A magyarországi felsőfokú kántorképzésnek otthont adó Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) Tanítóképző Főiskolai Karán, Nagykőrösön rendezett konferenciát október 5-én a kántorképzés jövőjéről a Magyarországi Református Egyház Doktorok Kollégiumának Himnológiai és Egyházzenei szekciója.

Új dékán a KRE-n

2012. szeptember 18., címkék: méhes balázs, károli egyetem (kre), tanítóképző, balla péter, szenczi árpád, nagy istván

Balla Péter, az Egyetem rektora a Károli Gáspár Református Egyetem Tanítóképző Főiskolai Karára új dékánt és dékánhelyettest nevezett ki szeptember elsejével.

Karácsony Sándor, Kodály Zoltán és Németh László szellemisége

2012. április 16., címkék: konferencia, nagykőrös, tanítóképző, károli egyetem (kre)

Szellemiség, hagyomány, köznevelés címmel tartottak konferenciát április 12-én, csütörtökön a Károli Gáspár Református Egyetem nagykőrösi Tanítóképző Főiskolai Karán.

Nyílt nap a Kölcsey református főiskolán

2010. november 09., címkék: kölcsey, tanítóképző

A Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola november 16-án, kedden 9 órára, nyílt napra várja az érdeklődő középiskolásokat.