A Kálvin Kiadó közleménye a 2014. nyári hittankönyv-kiszállításokról

2014. augusztus 27., címkék: hittan, kálvin kiadó, tankönyvek

A kiadó a zsinati szabályrendeletben foglaltak szerint eljuttatta a megrendelt taneszközöket a gyülekezetekhez és az érintett intézményekhez.

Új könyvek a hitoktatásban

2013. szeptember 04., címkék: 2013, pedagógiai intézet (rpi), tanévnyitó, tankönyvek, szászi andrea, reformátusok lapja, hittan

Az új tanévtől az állami iskolák első és ötödik tanévében bevezették a kötelező erkölcstanoktatást, de az új tantárgy helyett az egyházak által szervezett hit- és erkölcstanoktatást is választhatták a diákok. Jakab-Szászi Andreát, a Református Pedagógiai Intézet munkatársát az új református tankönyvcsaládról kérdeztük.