A lényegi kérdés, hogy hiszünk-e az evangélium erejében

2012. szeptember 21., címkék: szüret, ejb, egyházi jövőkép bizottság

Az egyházszervezet és a struktúra is eszköze és hordozója kell legyen az evangélium értéket, identitást, közösséget teremtő kommunikációjának – hangzott el az Egyházi Jövőkép Bizottság kecskeméti ülésén.

Bejgli – a léleknek

2009. december 25., címkék: Háttér, szüret, karácsony

A diófa az idén bőséges termést hozott a szőlőhegyen. Ez azonban nem jelentette azt, hogy fellélegezhetett volna. A karácsonyi bejgliig még hosszú volt az út, és akadályokkal teli. Hogy is gondolhatta, hogy lehet csak úgy l’art pour l’art élni bele a világba! Ha már itt van az ember, bocsánat, a dió, akkor tetszik, nem tetszik, a sorsát komoly erők szervezik, vigyázzák. Az ő esetében például az őstermelői igazolvány, a falugazdász, a tulajdonos, a vevő, az adóhivatal, adószám, számlatömb, űrlapok, adatbázis. A hivatal komoly dolog. Rend a lelke mindennek, meg hát, fő az alaposság! Nyilván ennek jegyében tette fel kérdéseit az illetékes hivatalnok is: „Telek helyrajzi száma? Diófa helyrajzi száma?” A telek még csak-csak. De a diófa már nem ment át a szűrőn. A szerencsétlennek nem volt helyrajzi száma.