A keresztyén újjászületés a Kárpát-medencei magyarság megmaradásának egyetlen esélye

2017. szeptember 12., címkék: egyházi iskolák, székelyudvarhely, református oktatás, erdélyi reformátusok

Hálaadó ünnepséget szerveztek Székelyudvarhelyen a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium átépített udvaráért szeptember 10-én. Az ünnepség a Belvárosi Református Egyházközség templomában kezdődött, ahol Kató Béla püspök hirdette az igét, majd a kollégium udvarán leleplezték Bethlen János, Gönczi Lajos és Baczkamadarasi Kis Gergely szobrát.

Fennállásának 20. évfordulóját ünnepli a székelyudvarhelyi Református Diákotthon Alapítvány

2011. szeptember 13., címkék: Határon túl, református oktatás, székelyudvarhely

„Hálaadás a húsz évért" mottóval ünnepli a hétvégén fennállásának 20. évfordulóját az intézmény. A rendezvény fővédnökségét Schmitt Pál köztársasági elnök vállalta el. Az ünnepségről és az alapítványról Dobai Laszló református lelkészt, a diákotthon vezetőjét kérdezte a Hargita Népe.

Gede Ildikó: „Kézen fogva kell élni”

2010. március 22., címkék: Határon túl, nőszövetség, székelyudvarhely, gede ildikó

A szelídséget, az alázatot tartja a nőszövetségi szolgálat legfontosabb elemének Gede Ildikó, az Erdélyi Református Nőszövetség elnöke. A székelyudvarhelyi lelkésznő a kolozsvári Krónika című napilapnak elmondta: a több ezer tagot számláló szövetség valójában a református egyházközségek egyik alapja.