150 éves a skóciai magyar ösztöndíjalap

2015. március 19., címkék: debrecen, Debrecen, skócia, skót egyház

150 évvel ezelőtt indult el az az ösztöndíj program, amelynek keretében a Debreceni Református Kollégium falai között teológiát tanuló hallgatók Skóciában tanulhattak hosszabb-rövidebb ideig. A jubileum kapcsán emlékülést és emléktábla avatást is tartottak a Debreceni Református Kollégiumban március 19-én.

A Skót Egyház a megbékélésre koncentrál a népszavazás kapcsán

2014. szeptember 18., címkék: testvéregyház, skót egyház, skócia

A függetlenségről döntő ország legnagyobb felekezete, a kálvinista Skót Egyház nem foglalt állást a kérdésben. Skócia lakosai csütörtökön szavaznak arról, hogy véget vessenek-e a 300 éves brit uniónak és ismét önálló államot szervezzenek meg.

A Skót Egyház új elnökjelöltet választ

2014. április 11., címkék: skócia, skót egyház

Skócia megválasztotta új elnökjelöltjét, John Chalmers-t, aki a 2014-es Zsinatot követően lép hivatalba.

Képzeljük el Skócia jövőjét

2014. március 28., címkék: skót egyház, skócia

A Skót Egyház a 2012-es zsinaton hozott döntésnek megfelelően pártatlan marad Skócia függetlenségének kérdésében.

Egyházi konzultáció Skócia jövőjéről

2014. március 11., címkék: skócia, skóciai egyesült református egyház, skót egyház

A Skót Egyház moderátora ismertette a Skócia jövőjéről szóló országos konzultáció eredményeit. A skóciai protestánsok ezzel járultak hozzá az országuk függetlenségéről szóló vitákhoz.

Európai Ökumenikus Nemzeti Tanácsok főtitkárainak találkozója

2012. április 25., címkék: skócia, ökumenikus tanács (meöt), találkozó

A nemzeti tanácsok főtitkárai évente egyszer üléseznek, mindig más európai országban. Tavaly Varsóban üléseztek, idén Edinburgh, Skócia volt a házigazda 2012. április 17-20 között. Az egyetemvárosban huszonkét európai ökumenikus nemzeti  tanács főtitkárai voltak jelen, az Európai Egyházak Konferenciája égisze alatt szervezett alkalmon.