Pünkösd ajándéka – a siketeknek is

2018. május 21., címkék: siketmisszió, pünkösd, nyelveken szólás ajándéka, járay loránd, járay lóránd, pecsuk ottó, magyar bibliatársulat, pünkösd 2018

Istennél nincsenek választóvonalak, igéje ugyanúgy szól a siketekhez és a hallókhoz, de azt teljes szívből csak a saját nyelvi és kulturális közegünkben érthetjük meg a legteljesebben. Épp ezért már jelnyelven is elérhető Márk evangéliuma és további újszövetségi könyveket fordítanak a magyarországi siketek számára. A részletekről Pecsuk Ottót, a Bibliatársulat főtitkárát és Járay Lorándot, a Református Missziói Központ (RMK) Siketmissziójának vezetőjét kérdeztük.

„Csak jóakaróm volt”

2017. július 03., címkék: siketmisszió, jakab miklós, vakmisszió

Jakab Miklós egy életen át vállalta a vakok és siketek lelkigondozását, ismerte a Braille-írást és jelnyelven is prédikált a hallássérülteknek. A református lelkészre emlékeztek születésének 105. évfordulóján a Református Missziói Központban.

Biblia a siketek anyanyelvén

2015. október 01., címkék: siketmisszió

„A reformáció egyik alapgondolata, hogy mindenkihez saját anyanyelvén jusson el a Biblia üzenete. A magyar jelnyelv elismert nyelv Magyarországon, a siketek anyanyelve" – ezért tartja fontosnak az akadálymentesített Biblia elkészítését Bokros Andrea jelnyelvi tolmács, a Magyarországi Baptista Egyház Speciális Missziójának vezetője. Őt és Pecsuk Ottót, a Magyar Bibliatársulat főtitkárát kérdeztük a közös munkáról.

Szabadidős programok a hallássérült gyerekekért

2012. augusztus 23., címkék: siketmisszió, missziói központ (rmk), pályázat, Pályázat

„Magam sem hittem el, amikor láttam, hogy a gyerekek rohannak a biciklikért, és szépen, balesetmentesen közlekednek" – így vallott egy iskolaigazgató a Siketmisszió Tanórán kívüli és szabadidős programok a hallássérült gyerekekért című projektjéről. Az elmúlt évben három oktatási intézménnyel működött együtt szorosan a misszió egy TÁMOP-pályázatnak köszönhetően.

Mindenkiből győztes lehet

2011. március 04., címkék: Hírek, missziói központ (rmk), siketmisszió, misszió

A Református Missziói Központ készség- és kreativitást fejlesztő alkalmakra több mint huszonhárom millió forintot nyert. Így tudott megvalósulni a „Játszva tanulunk, tanulva játszunk” elnevezésű program, melynek nyitórendezvényét március 3-án, Debrecenben tartották.

A szaktudás átadása a cél – Erdélyben is terjeszkedne a siketmisszió

2010. június 21., címkék: siketmisszió, Határon túl, kárpát-medence, erdélyi egyházkerület, járay lóránd

A kolozsvári Szabadság című napilap a Siketmisszió június eleji kolozsvári útjáról közölt riportot.