Még kaphatóak jegyek a hétvégi Reformációi Gálára

2011. október 11., címkék: reformáció hónapja, rendezvény, Reformáció hónapja, Rendezvény, ökumenikus tanács (meöt)

Október 16-án, Budapesten 17:00 órakor az Uránia Filmszínházban rendezik meg a Reformációi Gálaestet. Az alkalom szervezője a Magyar Egyházak Ökumenikus Tanácsa.

Még kaphatóak jegyek a hétvégi Reformációi Gálára

A különböző korosztályok találkozása

2011. július 05., címkék: találkozó, debrecen, Rendezvény, rendezvény

Több mint háromszázan vesznek részt évről-évre a debrecen-nagyerdei gyülekezet nyári táborában. Tizenhat éve szerveznek úgynevezett többgenerációs tábort, ahol lelkileg és testileg felfrissülnek és közelebb kerülnek egymáshoz a különböző korosztályok.

A különböző korosztályok találkozása

2011. július 05., címkék: találkozó, debrecen, Rendezvény, rendezvény

A keresztény iskolai nevelés lehetőségei és dilemmái

2011. május 09., címkék: bibó istván, Rendezvény, rendezvény, református oktatás

Beszélgetés Bibó Istvánnal, a Baár-Madas Református Gimnáziumot újraindító, és a Sylvester János Protestáns Gimnáziumot alapító igazgatóval.

A keresztény iskolai nevelés lehetőségei és dilemmái

V. Bátorkeszi István Napok

2010. október 21., címkék: szlovákiai reformátusok (szrke), Rendezvény, firesz

Október utolsó hetében ötödik alkalommal szervezi meg a bátorkeszi református gyülekezet a gályarab lelkészükről elnevezett rendezvénysorozatot.

VI. Templomkerti Napok Somorján

2010. augusztus 23., címkék: Határon túl, Rendezvény, somorja

A helyi református gyülekezet a rendezvénysorozatot augusztus 27. és október 31. között szervezi meg. Zenei, színházi és képzőművészeti bemutatók mellett filmvetítés és előadások is színesítik a programot.

Zárófogadás Grand Rapidsben – videó

2010. június 30., címkék: Grand Rapids, Rendezvény, református világközösség (rev), grand rapids

Grand Rapids belvárosában, a De Vos Place hatalmas termében került sor a zárófogadásra, amely a majd kéthetes nagygyűlés végét jelezte.

Mister "I" - hajdúsámsoni Biblia hét

2010. június 29., címkék: református oktatás, Rendezvény, hajdúsámson, Gyülekezeti hírek, biblia

Több mint száz gyermek vett részt a hajdúsámsoni Biblia héten. A gyülekezet már negyedik alkalommal szervezte meg a tábort.

Búcsú Grand Rapidstől

2010. június 29., címkék: Rendezvény, peterdi dániel, sütő zsanett, Grand Rapids, pálfi zsuzsa, bölcskei gusztáv, kádár zsolt, gazdasági igazságosság, grand rapids, ökológia, református világközösség (rev)

Véget ért az immár 230 egyház 80 millió tagját képviselő Református Egyházak Világközösségének alakuló nagygyűlése. Az elmúlt tíz napban folyamatosan beszámoltunk az eseményekről, amelyek az új református világszervezet létrejöttét kísérték. Az alábbi összeállításban a magyar delegáció egy-egy tagjának benyomását közöljük, és ezzel veszünk búcsút a Nagy-tavak vidékétől.

150 diplomás a debreceni teológián és tanítóképzőn

2010. június 28., címkék: kölcsey tanítóképző, Rendezvény, református oktatás, Hírek

Csaknem 150-en kaptak hétvégén diplomát a debreceni református felsőoktatási intézményekben, valamint bemutatták a Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola új megbízott rektorát, Völgyesi Zoltánt.

Nyári egyházzenei rendezvények Felvidéken

2010. június 24., címkék: Határon túl, Rendezvény, ifjúság, szlovákiai reformátusok (szrke), egyházzene

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Zenei Osztálya az idén nyáron is megszervezi kántorképző tanfolyamát, a gyermek- és ifjúsági kórustáborát, de ekkor rendezik meg a barsi egyházmegye kórusainak találkozóját is.

Üzenet a tengerentúlról

2010. június 24., címkék: grand rapids, református világközösség (rev), Rendezvény, Grand Rapids, önkéntesség

Nagy Mariann Fruzsina és Ábrahám Zsófia két református fiatal, akik lehetőséget kaptak arra, hogy önkéntes segítőként részt vegyenek a Református Egyházak Világközösségének megalakulásán, Grand Rapids-ban.

Könvyvbemutató a Ráday Könyvtárban

2010. június 01., címkék: ébredés alapítvány, könyvbemutató, koinonia kiadó, ráday könyvtár, zsoltár, Hírek, Rendezvény, bonus pastor alapítvány

Szeretettel várják az érdeklődőket Szikszai Béni Zsoltármagyarázatok című könyvének bemutatójára június 3-án este hat órától a Dunamelléki Református Egyházkerület Ráday Könyvtárába.

Fejlesztés a Nagykönyvtárban

2010. május 28., címkék: Rendezvény, debreceni református kollégium, Hírek

A magyar lakosság több mint fele nem olvas és az emberek nyolcvan százaléka nem jár könyvtárba. Az olvasási kultúra fejlesztéséért egy másfél éves programsorozat indul a Debreceni Református Kollégium Nagykönyvtárában.

Kollégiumi diáktalálkozó lesz Debrecenben

2010. május 26., címkék: tőkéczki lászló, debreceni református kollégium, Rendezvény, Hírek

Több száz egykori és mostani diákot valamint oktatót várnak május 29-én, szombaton a Debreceni Református Kollégiumba.

Tudod-e most kiről beszélek?

2010. május 26., címkék: egyházi könyvkiadás, kálvin kiadó, Rendezvény, bibliatársulat, Hírek

A Kálvin Kiadó és a Magyar Bibliatársulat szeretettel vár minden érdeklődőt az Ünnepi Könyvhéten Budapesten a Bakáts utcában – a Református Zenei Fesztivállal egyidőben – június 4-től 6-ig, 10-19 óráig. A kiadványokat 20%-os engedménnyel vásárolhatják meg!

Jótékonysági koncert felvidéki iskoláknak

2010. május 26., címkék: Gyülekezeti hírek, Rendezvény, jótékonysági est, egyházzene, szilágyi dezső téri gyülekezet

Jótékonysági koncertre hívnak minden kedves érdeklődőt június 11-én pénteken, este hét órakor a Szilágyi Dezső téri református templomba.

Párperces

2010. május 20., címkék: könyvbemutató, Rendezvény, harmat kiadó, Hírek

A Harmat Kiadó dedikálást szervez az Ünnepi Könyvhét kapcsán, melyen Nagy Péter református lelkipásztor fogja dedikálni nemrégiben megjelent könyvét.