„Őrizd a várat!”

2017. május 21., címkék: magyar református egység napja, bogárdi szabó istván, nagyvárad, fekete vince, református egység napja, egység napja

Ez volt az igei mottója a Magyar Református Egyház ez évi egységünnepének, amelyet május 20-án rendeztek meg Nagyváradon, a nemrégiben felújított erődben. A Kárpát-medence egészéből összegyűlt több ezer fő részvételével zajló esemény igehirdetője és szónokai rámutattak: a magyar reformátusság megmaradásának záloga, ha megőrzi a rá bízott várat, Isten Igéjét, Krisztus igazságát.

Elnökségi ülés Nagyváradon

2017. május 21., címkék: generális konvent elnöksége (gke), nagyvárad

Május 19-én délután Nagyváradon tanácskozott a Generális Konvent elnöksége. A királyhágómelléki egyházkerület meghívására a másnapi Református Egység Fesztiválra érkező Kárpát-medencei református egyházvezetők megbeszélésük előtt a Szeretethíd központi megnyitóján is részt vettek.

Egységünnep lesz Nagyváradon

2017. március 01., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, református egység fesztivál, nagyvárad

Május 20-án a Királyhágómelléki Református Egyházkerület ad otthont a nagyváradi várban a Református Egység Fesztiválnak. A nagyszabású rendezvény jelmondata Náhum próféta intése: „Őrizd a várat!" (Náhum 2,1).

Nagyváradon tanácskozott a Generális Konvent elnöksége

2016. április 27., címkék: nagyvárad, generális konvent elnöksége (gke), királyhágómelléki egyházkerület

Április 25-én és 26-án Nagyváradon, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület új székházában egyebek mellett közös programtervekről és a Generális Konvent idei plenáris ülésének előkészületeiről tárgyalt a Kárpát-medencei református egyházvezetőket tömörítő testület.

Együtt a partiumi egyetemi gyülekezetben is

2014. november 26., címkék: beszámoló, nagyvárad, imaéjjel 2014, ifi

A nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem gyülekezete is csatlakozott a Kárpát-medencei ifjúsági imaéjjelhez.

Önkéntesség a diakóniában

2011. március 08., címkék: nagyvárad, önkéntesség, diakónia, bihari egyházmegye (kre), királyhágómelléki egyházkerület

A Trans-Silvanus Intézet szervezésében az Önkéntesség Európai Évéhez kapcsolódó konferenciát március 12-én, szombaton tartják Nagyváradon.

Felújítják a nagyváradi református gimnáziumot

2011. január 28., címkék: nagyvárad, felújítás, lorántffy zsuzsanna, lórántffy zsuzsanna

Három hónapja kezdődtek el a munkálatok a nagyváradi Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnáziumban egy tavaly májusban aláírt fejlesztési projekt keretében.

Istenem, hallgass hívásomra

2010. november 29., címkék: Határon túl, Ökumené, ifjúsági szervezetek, nagyvárad, ökumené

Nagyaváradon tartotta éves konferenciáját a Corpus Christi Ökumenikus Ifjúsági Szervezet. A találkozó témája a Keresztény lelkiség – az egység útja volt.