Énekeskönyvtől a könnyűzenéig

2012. március 08., címkék: énekeskönyvi bizottság (zsinat), megbeszélés

Az énekeskönyvi adatbázis létrehozásának lehetőségeiről, új kiadványok megjelentetéséről tanácskoztak, valamint vita folyt a könnyűzene istentiszteleti helyéről az Énekeskönyvi Bizottsága idei első ülésén, február 28-án.

Közép-európai ökumenikus tanácskozás Budapesten

2011. február 17., címkék: ökumenikus tanács (meöt), megbeszélés, eu-elnökség 2011

A Magyarország EU elnökségéhez kapcsolódó egyházi programsorozat részeként Budapestre érkeztek a közép-európai Ökumenikus Tanácsok képviselői.

Az új oktatási törvény koncepciójáról egyeztettek

2011. február 04., címkék: állam-egyház kapcsolatok, oktatás, megbeszélés

A református egyházvezetők Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkárral tartottak munkamegbeszélést.

Szakmai nap a diakóniai szolgálatot fenntartó és tervező gyülekezetek számára

2011. február 01., címkék: megbeszélés, albert schweitzer

Február 9-én Baktalórántházán a szervezők konzultációs lehetőséget is biztosítanak az érdeklődőknek.

Kiadványokról tanácskozott a Kálvin-bizottság

2011. január 25., címkék: megbeszélés, reformációi emlékbizottság, heidelbergi káté

A hétfői ülésen a Parókiális Könyvtár sorozatról, valamint a Heidelbergi Káté új fordításáról is szó esett.

Evangélikus-református előkészületek az ötszáz éves reformáció megünneplésére

2011. január 24., címkék: kálvin emlékév, reformációi emlékbizottság, megbeszélés

Az MRE Kálvin Emlékbizottságának és az evangélikus egyház Reformációi Emlékbizottságának tagjai tanácskoztak hétfőn a 2017-es ünneplés lehetőségeiról.

Országos értekezlet nyári bibliatáborokról

2010. október 18., címkék: pedagógiai intézet (rpi), megbeszélés

A Református Pedagógiai Intézet Nyári bibliatábor koncepció címmel országos értekezletet tart október 29-én, Budapesten.

Győzzük le a tehetetlenséget – Kórház-fórum a Királyhágómelléken

2010. április 29., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, Határon túl, református egészségügy, megbeszélés

A Királyhágómelléki Református Egyházkerüket által kezdeményezett kórház- és biztosítólétesítés lehetőségeiről tartottak megbeszélést csütörtök délután Nagyváradon.

Egyházi szóvivők találkozója Rómában

2010. április 24., címkék: vatikán, Vatikán, Ökumené, ökumené, média, megbeszélés

Április 26-a és 28-a között az egyház háromszáz kommunikációs szakembere tart összejövetelt Rómában, hogy megvitassa az „identitás és párbeszéd” témát. Az ülésre a Szent Kereszt Pápai Egyetem Intézményi Kommunikáció Fakultásának kezdeményezésére kerül sor a VII. szakmai szeminárium keretében.

Idén is gazdag programja van egyházunk tudományos testületének, a Doktorok Kollégiumának

2010. január 28., címkék: fekete károly, megbeszélés, doktorok kollégiuma (dc), Hírek, Fekete Károly

A Magyarországi Református Egyház tudományos testülete, a Doktorok Kollégiuma (DC) szekcióvezetői január 27-én tartottak megbeszélést a Zsinati Irodán, ahol a 2010. évi terveket határozták meg.