Van számodra hely!

2019. december 26., címkék: közel-keleti reformátusok, körlevél, református világközösség (rev), karácsony

„Mindazoknak, akik úgy érzik, nincs számukra hely a fogadóban, jó hírem van: veletek van az Immánuél" – üzente karácsony alkalmából Libanonból Najla Kassab, a Református Egyházak Világközösségének elnöke.

Egy közülünk

2019. december 24., címkék: egyházak világtanácsa (evt), körlevél, karácsony

A testetöltés titka az egész teremtett világ reménysége – emlékeztet karácsonyi üzenetében Olav Fykse Tveit, az Egyházak Világtanácsának főtitkára.

Karácsonykor nyerjünk bátorítást!

2019. december 18., címkék: körlevél

„Adja Isten, hogy amikor sokszor jogos aggodalommal tekintünk előre az előttünk álló évre is, most, karácsonykor nyerjünk bátorítást az Üdvözítőbe, az Úr Krisztusba vetett hitünkből." Karácsonyi körlevél a Magyar Református Egyház minden gyülekezete és intézménye számára.

Karácsonyi örömüzenet Szíriából

2019. december 23., címkék: aleppó, közel-keleti reformátusok, körlevél

„Velünk az Isten. Ő nemcsak békét hoz a világba, hanem magát a Békét, személyesen" – üzeni a kilenc éve háborús állapotok között élő Aleppóból Haroutune Selimian, testvéregyházunk, a szíriai örmény református közösség elnöke.

Templom épül a vasárnapi adományunkból

2019. október 26., címkék: perselypénz, körlevél, kalocsa

A kalocsai református gyülekezet soha nem adta fel a reményt, hogy egyszer temploma lehessen – ebben segíthetjük őket október 27-i perselyadományainkkal.

Legyünk Isten országának jelei a világban!

2019. június 08., címkék: generális konvent elnöksége (gke), körlevél, pünkösd

„Jézus egy olyan szeretetközösségre hív, amiben megtapasztalhatjuk azokat a mennyei ajándékokat, amelyek semmilyen más módon nem lehetnek a mieink, csak az Ő Lelke által." A Generális Konvent elnökségének pünkösdi körlevele a Magyar Református Egyház minden gyülekezete és intézménye számára.

Új kezdődik

2018. december 22., címkék: generális konvent elnöksége (gke), körlevél

Túl a gyertyák fényén, a megterített asztal mindennapi kenyerén, túl gyermekeink ragyogó szemén idén karácsonykor kezdődjön bennünkis új! A Generális Konvent elnökségének karácsonyi körlevele a Magyar Református Egyház minden gyülekezete és intézménye számára.

Körlevél az októberi kötelező perselyadományról

2018. október 20., címkék: körlevél, országos perselypénz

A Magyarországi Református Egyház Zsinata elnökségének körlevele valamennyi egyházközség részére.

Segítsünk kárpátaljai testvéreinknek!

2018. július 17., címkék: tűzkár, nagydobrony, körlevél

Július 29-i perselyadományainkkal mi is támogathatjuk a leégett nagydobronyi imaház újjáépítését. Egyházunk Zsinatának elnöksége körlevélben buzdít az adakozásra.

Egységbe fűzi a megosztott népet

2018. május 18., címkék: pünkösd, körlevél, generális konvent elnöksége (gke), pünkösd 2018

Pünkösdi körlevél a Magyar Református Egyház minden gyülekezete és intézménye számára.

Köszönjük az aláírásokat!

2018. április 11., címkék: körlevél, generális konvent elnöksége (gke), minority safepack

Köszönetét fejezte ki a Nemzeti Kisebbségvédelmi Kezdeményezésben résztvevők támogatásáért a Generális Konvent elnöksége, a Kárpát-medencei református püspökök és főgondnokok testülete.

Húsvéti reménységünk

2018. március 27., címkék: körlevél, generális konvent elnöksége (gke), húsvét, húsvéti körlevél

„Jövőnk nem ismeretlen, mert Jézus Krisztus feltámadt a halálból. Ezért hitünk megingathatatlan reménység is, mert az alapja nem valamiféle homályos bizakodás a vaksorsban" – húsvéti körlevél a Magyar Református Egyház minden gyülekezete és intézménye számára.

A megváltás karácsonykor kezdődött

2017. december 21., címkék: karácsony, generális konvent elnöksége (gke), körlevél

A Generális Konvent Elnökségének karácsonyi körlevele a Magyar Református Egyház minden gyülekezete és intézménye számára.

Körlevél az október végi perselyadományokról

2017. október 19., címkék: adománygyűjtés, körlevél, perselypénz, nyíregyháza

A Magyarországi Református Egyház Zsinata elnökségének körlevele valamennyi magyarországi református gyülekezet és intézmény részére.

Imádkozzunk a Szentlélek közelségéért!

2017. június 02., címkék: pünkösd, körlevél, generális konvent elnöksége (gke)

Pünkösdi körlevél a Magyar Református Egyház minden gyülekezete és intézménye számára.

Húsvéti üzenetek

2017. április 15., címkék: húsvét, körlevél

Krisztus feltámadt! Összegyűjtöttük a Kárpát-medencei református egyházvezetők húsvéti körleveleit, írásait.

Örvendezzen Isten népe!

2017. április 14., címkék: ökumenikus tanács (meöt), körlevél, húsvét

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia közös húsvéti üzenete.

Feltámadott!

2017. április 12., címkék: generális konvent elnöksége (gke), körlevél, generális konvent elnöksége, húsvét

Húsvéti körlevél a Magyar Református Egyház minden gyülekezete és intézménye számára.

Legyünk Krisztushoz vezető csillagok!

2016. december 21., címkék: karácsony, karácsony 2016, generális konvent elnöksége (gke), körlevél

A Generális Konvent Elnökségének karácsonyi körlevele a Magyar Református Egyház minden gyülekezete és intézménye számára.

Emlékezzünk!

2016. október 31., címkék: körlevél, 1956, zsinati elnökség

Körlevél a Magyarországi Református Egyház valamennyi Egyházközsége részére.