Nagy segítség koszovói iskolásoknak

2014. november 04., címkék: koszovó, mrsz

A Magyar Református Szeretetszolgálat 12 millió forint értékben adományozott humanitárius segélycsomagot több hátrányos helyzetű családnak, illetve iskoláknak Koszovóban.

Nyelvtanításhoz kaptak segítséget koszovói iskolák

2014. október 22., címkék: koszovó, mrsz

Közel ezer darab jó minőségű, korszerű angol tankönyveket és munkafüzeteket kapott három koszovói oktatási intézmény.

Koszovói mozgáskorlátozottak kapták a Szeretetszolgálat újabb adományát

2014. október 09., címkék: koszovó, szeretetszolgálat (mrsz)

A korábbi segítség után – a Magyar Honvédség KFOR Kontingens közreműködésével – ismét nehéz sorsú, mozgáskorlátozott koszovóiakhoz jutott el a Magyar Református Szeretetszolgálat felajánlása.

Koszovói családokon segítettek

2014. szeptember 10., címkék: koszovó, mrsz, szeretetszolgálat (mrsz)

Több mint ötven nehéz sorsú koszovói családhoz jutott el a Magyar Református Szeretetszolgálat adománya.

A Decsani monostort felkereste K. Ashton bárónő, az EU képviselője

2010. február 22., címkék: Nagyvilág, szerb ortodox egyház, koszovó

Február 19-én a Viszoki Decsani monostort felkereste az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai képviselője, Catherine Ashton bárónő. A monostorban az Unió képviselőjét Teodosije lipljani püspök, a Rakso-Prizreni Egyházmegye vikáriusa fogadta.