Az egyházzene nagykövete

2018. március 15., címkék: díjazottak, berkesi sándor, kossuth-díj

„Rendkívül meglepett a kitüntetés, hiszen az egyházzenészek nincsenek olyan rivaldafényben, mint a világi előadók” - mondta el az MTI-nek Berkesi Sándor Liszt Ferenc-díjas karnagy, a Tiszántúli Református Egyházkerület nyugalmazott zenei igazgatója, akit Kossuth-díjjal tüntettek ki a nemzeti ünnepen.

Reformátusokat is díjaztak a nemzeti ünnepen

2018. március 15., címkék: kossuth-díj, március 15., kitüntetés

Berkesi Sándor karnagyot, a Tiszántúli Református Egyházkerület nyugalmazott zenei igazgatóját Kossuth-díjjal tüntették ki március 15-én az Országházban, Steinbach József és Zán Fábián Sándor református püspökök szolgálatát pedig a Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el.