2020. március 15., címkék: kitüntetések

A március 15-i nemzeti ünnep alkalmából kitüntetett közéleti személyiségek, szakemberek, művészek és sportolók között több református is van.

2019. augusztus 20., címkék: augusztus 20., kitüntetések

Az államalapítás ünnepe, augusztus 20-a alkalmából állami kitüntetéseket adtak át. Összeállításunkban a református díjazottakról számolunk be.

Kiderült, kik kapják idén a zsinati alapítású díjakat

2019. április 10., címkék: kitüntetések, xiv. zsinati ciklus 13. ülésszak

A Magyarországi Református Egyház Zsinata április 10-i ülésén döntött arról, kiknek ítélik oda idén a Dobos Károlyról, Makkai Sándorról, Imre Sándorról, Kiss Ferencről és Juhász Zsófiáról elnevezett lelkészi, pedagógiai és szeretetszolgálati kitüntetéseket.

2018. augusztus 17., címkék: augusztus 20., kitüntetések

Augusztus 20-a alkalmából állami kitüntetéseket adnak át. Összeállításunkban a református díjazottakról számolunk be.

Tanulhatunk a régiektől

2018. augusztus 06., címkék: interjú, szabó andrás, kitüntetések

Szabó András irodalomtörténész, egyetemi tanár idén két elismerést is átvehetett: az Emberi Erőforrások Minisztériumától az Apáczai Csere János-díjat, valamint a Károli Gáspár Református Egyetemtől az Év Publikációja Díjat. A Károli-egyetem professzorával Apáczairól, a wittenbergi diáktársaságról és a régi magyar irodalom folyamatosan felbukkanó forrásairól beszélgettünk.

2018. március 13., címkék: március 15, kitüntetések

A március 15-i nemzeti ünnep alkalmából idén is állami kitüntetéseket adnak át. Összeállításunkban a református díjazottakról számolunk be.

Kitüntették a Károli rektorhelyettesét

2017. szeptember 19., címkék: zsengellér józsef, kitüntetések, károli egyetem (kre)

A felsőoktatási területen, az oktatás érdekében hosszabb időn át végzett kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként Trefort Ágoston-díjat kapott Zsengellér József, a Károli Gáspár Református Egyetem stratégiai rektorhelyettese.

Állami elismerés a marosvásárhelyi református vallástanárnak

2017. szeptember 13., címkék: kitüntetések, erdélyi reformátusok, augusztus 20.

Az augusztus 20-ai nemzeti ünnep alkalmából tizenegy erdélyinek adományozott állami kitüntetést Áder János, Magyarország köztársasági elnöke. A díjakat a kitüntetettek kedden vehették át Magyarország csíkszeredai főkonzulátusán. Demeter Irén elhivatott hitoktatói munkája, valamint a „Vakációs Bibliahét" megrendezését szolgáló tevékenysége elismeréseként Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetésben részesült.

A Hegyvidék díszpolgára lett Bogárdi Szabó István püspök

2017. szeptember 12., címkék: bogárdi szabó istván, kitüntetések

„Elsősorban a budahegyvidéki reformátusoknak kell most köszönetet mondanom, mert nem állhatnék itt, ha húsz évvel ezelőtt nem hívnak a gyülekezetbe" – fogalmazott Bogárdi Szabó István, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke kedden délután, miután átvette a Hegyvidék Díszpolgára kitüntető címet. A püspöknek Pokorni Zoltán polgármester nyújtotta át Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzatának elismerését a MOM Kulturális Központban.

Külhoni Magyarságért Díjat kapott Kató Béla püspök

2017. augusztus 23., címkék: kató béla, kitüntetések, augusztus 20.

Külhoni Magyarságért Díjjal tüntették ki augusztus 20-án Kolozsváron Kató Bélát, az Erdélyi Református Egyházkerület püspökét. A díjakat Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár és Mile Lajos, Magyarország kolozsvári főkonzulja adta át.

Református kitüntetettek

2017. augusztus 18., címkék: kitüntetések, augusztus 20.

Augusztus 20-a alkalmából állami kitüntetéseket adnak át. Cikkünkben a református díjazottakról számolunk be.

Református az év családi napközije

2017. június 10., címkék: kitüntetések, budai gyülekezet

Ötödik alkalommal adták át a Családháló díjakat különböző intézményeknek a családokért végzett munkájuk elismeréseképpen. A Budai Református Egyházközség Csillagvirág Családi Napközije is a kitüntetettek között van.

Odaítélték a zsinati alapítású díjakat

2017. május 24., címkék: xiv. zsinati ciklus 7. ülésszak, kitüntetések

A Magyarországi Református Egyház Zsinata május 23-i ülésén döntött arról, kik kapják 2017-ben a zsinati alapítású pedagógiai, szeretetszolgálati és lelkészi kitüntetéseket.

2017. március 14., címkék: kitüntetések, március 15., széchenyi-díj

A március 15. nemzeti ünnep alkalmából idén is állami kitüntetéseket adnak át. Cikkünkben a református díjazottakról számolunk be.

Kitüntetések pedagógusoknak

2014. március 03., címkék: pályázat, kitüntetések, Pályázat, református oktatás

A Makkai Sándor- és az Imre Sándor-díjra április 4-ig lehet pedagógusokat jelölni.

A többlet

2014. február 16., címkék: dizseri-díj, kitüntetések

Tizedszer adták át a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat február 15-én Budapesten. A Bethesda Gyermekkórház alapító főigazgatójának emlékére szervezett tizenegyedik emlékkonferencián Katkó László, a nagydobronyi Irgalmas Samaritánus Református Szeretetotthon vezetője vehette át az elismerést a Hold utcai református templomban.

Kik kapják a diakóniai díjakat?

2014. január 30., címkék: szeretetszolgálat, kitüntetések

Várják a felterjesztéseket az intézményekben és a gyülekezetekben kiemelkedő szeretetszolgálatot végző testvérek munkájának elismerésére.

Az esély ünnepe

2013. november 12., címkék: kitüntetések, diakónia, balog zoltán, szociális munka napja, missziói központ (rmk)

Elismeréseket adott át november 11-én, a szociális munka napján Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere. Kitüntetést kapott többek között a református hajléktalanmisszió vezetője, a református menekültmisszió vezetője és a Mohács-Kölkedi Református Társegyházközség szociális otthona, valamint annak vezetője.