Megjelent a Studia Theologica Debrecinensis

2011. július 13., címkék: debreceni teológia (drhe), kiadvány

Megjelent a Studia Theologica Debrecinensis, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem teológiai szakfolyóiratának legújabb száma.

Kedvezményes könyvcsomag a Kálvin évfordulóra

2011. május 24., címkék: kiadvány, kálvin emlékév

A 2009-es Kálvin-évfordulóra a MRE által létrehozott Kálvin Emlékbizottság könyvkiadói programja keretében megjelent 8 könyv most kedvezményes egységcsomagban kapható.

Az eutanázia és az egyház

2011. május 17., címkék: eutanázia, európai protestáns egyházak közössége (geke/cpce), kiadvány

Az Európai Protestáns Egyházak Közössége nyilvánosságra hozott egy dokumentumot, mely 104 oldalon keresztül elemzi a halál kérdését társadalmi, jogi, valamint klinikai kontextusban.

Először jelent meg közlönyként a Református Egyház című folyóirat

2011. február 22., címkék: folyóirat, MRE közlöny, kiadvány

A korábbi lelkipásztori folyóirat mostantól az MRE közlönye lesz, és évente legalább négyszer jelenik meg.

Kálvin három újszövetségi kommentárjával újraindult a Parókiális Könyvtár

2011. január 24., címkék: egyházi könyvkiadás, bogárdi szabó istván, kiadvány

Az évtizedekkel ezelőtt megszakadt Református Egyházi Könyvtár sorozat Kálvin újszövetségi bibliamagyarázatainak tizennégy kötetes, egységes megjelenésű kiadásával éled újjá.

Száz éve halt meg Henry Dunant, a Vöröskereszt református alapítója

2010. október 16., címkék: jubileum, henry dunant, kiadvány

„Henry Dunant nem volt a demokrácia barátja. Számára minden odafenn kezdődött el” – mondta róla legújabb életrajzírója, Yvonne Steiner teológusnő.

A fogvatartottak valláserkölcsi nevelését segítő munkafüzet jelent meg

2010. október 14., címkék: börtönmisszió, békefy lajos, kiadvány

A magyar börtönlelkészi szolgálat újraindulásának tizedik évfordulójára jelent meg dr. Békefy Lajos munkája.

Széleskörű vita Svájcban a tervezett református hitvallásról

2010. július 31., címkék: Nagyvilág, svájci protestáns egyházak, kiadvány

A Svájci Protestáns Egyházszövetség (SEK) megnyitotta a széleskörű vitát a hitvallásos munkafüzetről. Ezzel egész Svájcban lehetősége adódik minden reformátusnak, hogy elmondja véleményét a tervezett új hitvallásról.

Laudate omnes gentes! – világimakönyv és énekeskönyv

2010. június 24., címkék: Ökumené, európai egyházak konferenciája (cec), kiadvány, egyházak világtanácsa (evt), ökumené

Az Egyházak Világtanácsa, az Európai Egyházak Konferenciája és a Németországi Keresztyén Egyháztanács nagyszerű közös kiadvánnyal jelentkezett öt fő nyelven, illetve hatodik alternatív nyelven.

A keresztyénség a legtöbb európainak jelent valamit

2010. április 22., címkék: franciaország, Ökumené, közvélemény-kutatás, kiadvány, ökumené

Az európaiak kétharmada azt gondolja, hogy a keresztyén  értékeknek van helyük a kortársi életben, és tisztában vannak az egyházak fontosságával – olvasható abban a kutatási beszámolóban, ami a La Croix című francia napilapban jelent meg.

Melanchthon viszonya a zsidósághoz

2010. április 20., címkék: Ökumené, melanchthon, kiadvány, jubileum, ökumené

Achim Detmers a szerzője annak a tanulmánynak, amely a reformáció két kiemelkedő személyének, a református Martin Bucernek és az evangélikus Philipp Melanchthonnak a zsidósághoz való viszonyával foglalkozik.

Válogatáskötet jelent meg Martin Luther King publicisztikáiból és prédikációiból

2010. április 19., címkék: debreceni teológia (drhe), martin luther king, jubileum, Hírek, kiadvány

A Reménység Testamentuma című kötetet a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Szociáletika Tanszéke jelentette meg a Nobel-békedíjas, amerikai baptista tiszteletes születésének 80. évfordulójára emlékezve.

A svájci reformátusok többsége elégedett a jelenlegi helyzettel

2010. április 17., címkék: Ökumené, közvélemény-kutatás, svájci protestáns egyházak, kiadvány, ökumené

A Svájci Protestáns Egyházszövetség (SEK) április elejére készítette el ötvenoldalas jelentését, melyben az egyházszervezet három különféle modelljét vázolják fel. Ebből kiderül: a reformátusok többsége elégedett a jelenlegi helyzettel.

Kenyeret vagy nyalókát? – Kurt Marti, a „kényelmetlen” református lelkész és író 89 éves

2010. február 03., címkék: svájc, kurt marti, Háttér, kiadvány

Svájc a 20. században adott a világnak néhány nagyszabású protestánst: Barth Károlyt, az Ige teológusát, Friedrich Dürrenmattot, a drámaírót, Arthur Richet, a keresztyén gazdaságetika megalapozóját, vagy az evangélikus Albert Schweitzert. És a most 89 éves Kurt Martit, a berni teológus-lelkész-író-költőt.

Kálvin hagyománya – bemutatták a kiállítás anyagát összefoglaló katalógust

2010. február 02., címkék: kiállítás, duna menti reformátusság, Hírek, kiadvány

„A reformátusság nem a kultúrakép elvetését jelenti, nem az ábrázolás kizárását, hanem az individuum átvételét a mindennapokba” – mondta Marosi Ernő professzor a "Kálvin hagyománya – Református kulturális örökség a Duna mentén" című kiállítás katalógusának bemutatóján február 1-én, hétfőn a Budapesti Történeti Múzeumban.

A svájci protestánsok és a Világgazdasági Fórum együtt ülésezett

2010. február 01., címkék: Nagyvilág, világgazdasági fórum, svájci protestáns egyházak, kiadvány

A Svájci Protestáns Egyházak Szövetsége különkiadású bulletinnel jelentkezett a davosi világgazdasági fórumra. Kevesen tudják, mert a magyar sajtó erre nem különösebben hívta fel a figyelmet, hogy a nyílt fórumot a Svájci Protestáns Egyházszövetség és a Világgazdasági Fórum nyolcadik alkalommal együtt szervezi és tartja.

Új könyv Kálvinról és emsföldi hatásáról

2010. február 01., címkék: Nagyvilág, kálvin emlékév, németország, kiadvány

Nem csak hazánkban folytatódik a Kálvin-év, hanem Németországban is. Ezt bizonyítja az az új könyv is, amit most jelentettek meg az emsföldi /Észak-Németország/ reformátusok.