A Tarcali Hitvallás, 450 év távlatából

2012. október 25., címkék: hitvallások, reformáció, tiszáninneni egyházkerület, megemlékezés

A biztonságot, a ma békességét és a jövendő reménységét nem a körülmények határozzák meg, hanem mennyei Atyánk ígérete és akarata. A 21. században csak akkor tudjuk hitvallásunkat megtartani, ha korunk kihívó kérdéseire a magunk helyén, felelős őrállóként egyedül Istent valljuk! – hangzott el a Tiszáninneni Református Egyházkerület őszi lelkész-presbiteri konferenciáján október 20-án, Tarcalon. A zempléni városban rendkívüli közgyűlés során emlékeztek az 1561. és 1564. évi részzsinatokra, illetve a Tarcali Hitvallás elfogadásának 450. évfordulójára.

Az Amerikai Református Egyház Hitvallása a Szentlélekről

2010. május 21., címkék: Nagyvilág, Grand Rapids, grand rapids, hitvallások

A reménység éneke (1974)  címmel jelent meg ez a hitvallás abban a testvéregyházunkban, amelyik vendéglátó házigazdája lesz a történelmi jelentőségű új református világcsalád, a Református Egyházak Világközössége megalakulásának.

2013 a Heidelbergi Káté éve Németországban

2010. március 13., címkék: Nagyvilág, heidelbergi káté, németország, hitvallások

Németországban már most 2013-ra készülnek. Akkor lesz majd a Heidelbergi Káté négyszázötven éves évfordulója.