Böjti gondolatok a vízért

2016. február 10., címkék: hamvazószerda, egyházak világtanácsa (evt), böjt

Az Egyházak Világtanácsa (EVT) és az Ökumenikus Vízhálózat a böjti időszakban közös gondolkodásra hívja tagegyházait és támogatóit a víz témájában.

Ne nézzetek komoran!

2013. február 11., címkék: böjt, hamvazószerda

Ha valakinek személyes kapcsolata van Istennel, akkor nem lehet és nem is kell semmiféle skatulyába tenni a böjtölési szokásait sem – állítja Diviánszky Ágnes dietetikushallgató, aki reformátusként gyakorolja a böjt szokását. Istenkapcsolat és élettani hatások, Hamvazószerda, a húsvét előtti böjt kezdetének hetében.

Hamvazószerda üzenete

2012. március 15., címkék: böjt, húsvét, hamvazószerda, ökumené, 2012, ökumene, Ökumené

A keresztyén és keresztény egyházak megegyeznek abban, hogy február 22-én, hamvazószerdával elkezdődik a Húsvétig tartó böjt, ami közös keresztyén értékekeinket teszi a középpontba. Ez az időszak arra szolgálhat, hogy megtanuljuk uralni magunkat, vágyainkat és elmélyüljünk hitünkben. Ennek a negyven napnak a jelentőségéről, a böjt értelmezéséről, hamvazószerda szimbolikájáról kérdeztük Fekete Ágnes református lelkészt, rádiós szerkesztőt, valamint Pákozdi István atyát, budapesti katolikus egyetemi lelkészt.

Itt az öko-böjt, s ahogyan Angliában csinálják

2010. február 18., címkék: Nagyvilág, hamvazószerda, anglikán egyház, húsvét

A hamvazószerda és húsvét közötti időszakra az anglikán egyház püspökei egész Anglia területére kiterjedő ökológiai böjtöt hirdettek. Kezdeményezésük példaértékű.