„Az aszút az Úristen adja”

2018. november 15., címkék: mád, tokaji aszú, fogyatékosság

A templom, a szőlő és a pince háromszögében élik az életüket a mádi reformátusok: évszázados örökségük ma is megtartó erő. Ellátogattunk hozzájuk, mert érdekelt minket, mi kerül az úrvacsorai kehelybe Tokaj-Hegyalján, és azt is megtudtuk, hogyan lesz a szüret cselekvő igehirdetéssé.

Mert lehetnénk együtt

2017. december 03., címkék: fogyatékkal élők, szeretetszolgálat, fogyatékosság, videó, video

A fogyatékkal élők nem mindenre képesek egyedül, de rengeteg olyan attitűdjük van, amikről pedig a többségi társadalom feledkezett meg, van mit tanulnunk tőlük. Videó a fogyatékkal élők világnapjára.

Nem a Marsról jöttek

2016. december 05., címkék: győri zsófia, fogyatékosság, interjú, fogyatékkal élők

Egyházunk Zsinata legutóbbi ülésén a fogyatékos testvéreink befogadásáról szóló állásfoglalást fogadott el, és a tiszántúli szakemberek által összeállított dokumentumot az intézményeknek és gyülekezeteknek tanulmányozásra, valamint missziói programjukba való beépítésére ajánlotta. Ennek apropóján, valamint a fogyatékkal élők világnapjához kapcsolódóan Győri Zsófiával, a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthonának intézményvezetőjével beszélgettünk.

Lehetnénk együtt

2016. december 04., címkék: fogyatékosság, fogyatékkal élők

Formabontó flashmobot és érzékenyítő programot tartott a református diakónia december másodikán, a fogyatékkal élők világnapjának előestéjén a budapesti Vörösmarty téren.

Krisztus a jövő, fogyatékossággal élő testvéreinkkel együtt követjük Őt!

2016. december 03., címkék: fogyatékkal élők, xiv. zsinati ciklus 6. ülésszak, fogyatékosság

Állásfoglalás fogyatékossággal élő testvéreink befogadásáról.

Ma is élő gondolatok vezettek el a krematóriumokhoz

2014. február 27., címkék: mrsz, holokauszt, fogyatékosság

Fogyatékosság és holokauszt – XX. századi Taigetosz címmel rendeztek konferenciát február 21-én Budapesten. Az eseményen többek között szó esett arról, hogy azok a megkülönböztetések, melyek a náci Németországban és az általa megszállt területeken félmillió ember kényszersterilizációjához és több százezer fogyatékos ember meggyilkolásához vezettek, ma is benne élnek társadalmunkban.