Az úrvacsora éve

2020. január 07., címkék: evangélikus, úrvacsora, 2020

Vízkereszt napjával megkezdődött az úrvacsora éve a Magyarországi Evangélikus Egyházban (MEE). A tematikus időszak célja, az egyházak lelki megújulása, illetve az ökumenikus közösségvállalás megerősítése. Fabiny Tamás, az MME elnök-püspöke kiemelte: az úrvacsora éve jó alkalom arra, hogy párbeszéd kezdődjön a különböző felekezetek között a szentségek kiszolgáltatásról és a közös tanúságtételről.

Evangélikus-református ünnepi zsinat

2017. október 15., címkék: videó, video, evangélikus

Emlékülést tartott az evangélikus és a református egyház zsinata a reformáció emlékévében. A két testület tagjai közös nyilatkozatot is elfogadtak. Videófelvétel az ülésről.

Evangélikus-református ünnepi istentisztelet

2017. október 15., címkék: videó, video, evangélikus

Bogárdi Szabó István református és Gáncs Péter evangélikus püspök prédikált azon az istentiszteleten, amelyen a két egyház közösen adott hálát az elmúlt 500 évért. Videó.

„Nincs ártatlan emlékezés”

2017. október 13., címkék: reformáció, evangélikus, zsinat

Úrvacsorás istentisztelettel és közös zsinati üléssel ünnepelte a reformáció ötszázadik évfordulóját a Magyarországi Református Egyház (MRE) és a Magyarországi Evangélikus Egyház (MEE) Zsinata október 13-án Budapesten.

Közösen emlékeztek a reformációra a reformátusok és az evangélikusok

2017. október 13., címkék: zsinat, evangélikus

„Jó lenne, ha úgy tudnánk ma délután elbúcsúzni, hogy nem ötszáz év múlva találkozunk újra." Hálaadó istentiszetelettel, úrvacsorai közösséggel és közös zsinati üléssel emlékezik a reformáció 500. jubileumán a Magyarországi Református Egyház és a Magyarországi Evangélikus Egyház. Az október 13-i ünnepségek előtt a két egyház vezetői tartottak sajtótájékoztatót.

Evangélikus-református közös nyilatkozat

2017. október 13., címkék: nyilatkozat, evangélikus

A magyarországi református és evangélikus egyházak zsinatainak közös nyilatkozata a reformáció kezdetének ötszázadik évfordulóján.

Lelkészházasság - evangélikus szemmel

2012. június 21., címkék: házasság, lelkészek házassága, evangélikus, gáncs péter

A Szabó István püspökkel a Parókia portálon készített interjú kapcsán kialakult dialógusba több református lelkész is bekapcsolódott. Most az evangélikusok is felvetették: mi lesz az evangélikus lelkésszel, ha más vallásúval köt házasságot?