Az egyháztörténet bizonyságtétel

2018. március 09., címkék: aranygyűrűs teológiai doktor, zsinati levéltár, interjú, horváth erzsébet, egyháztörténet

„Mindig sokat jelentett számomra, hogy lelkészként foglalkozhatok az egyháztörténettel" – fogalmaz Horváth Erzsébet. A Zsinati Levéltár igazgatója tavaly év végén vehette át az Aranygyűrűs teológiai doktor kitüntetést.

„A történész feladata a megértés harag és kedvezés nélkül”

2016. május 02., címkék: hatos pál, Ravasz László, ravasz lászló, egyháztörténet, könyv

Ravasz László (1882-1975) ellentmondásos életútjáról írt könyvet Hatos Pál történész, aki az MTI-nek úgy fogalmazott: a modern protestantizmus kiváló képviselőjeként a református püspök nagy szellemi teljesítményt mutatott fel, ugyanakkor a zsidóellenesség terén elfogadhatatlan álláspontot képviselt.

Konferencia Gergely Jenő halálának első évfordulóján

2010. december 01., címkék: egyháztörténet, tudományos konferenciák

Történetírás, kutatás, kutathatóság és az egyházak címmel konferenciát tartanak Gergely Jenő halálának első évfordulóján december 9. és 10. között.

A Magyar Patrisztikai Társaság X. konferenciája

2010. június 13., címkék: konferencia, Ökumené, pecsuk ottó, egyháztörténet, ökumené

A Magyar Patrisztikai Társaság Elnöksége meghirdeti a Társaság X. országos konferenciáját: "A Tízparancsolattól a Szeretethimnuszig – Etikai tanítás az ókeresztény korban" címmel.