A reformáció napja állami ünnep Chilében

2010. október 28., címkék: Határon túl, Nagyvilág, reformáció, reformáció hónapja, dél-amerika

2008. október 31. óta a latin-amerikai országban hivatalos állami ünnep a reformáció emléknapja. Hogyan alakult ez ki a többségében római katolikus hívőket számláló országban?

Félmillió indián tért át ortodoxnak Guatemalában

2010. június 19., címkék: ökumené, dél-amerika, indiánok, Ökumené, ortodox egyházak

Néhány hónappal ezelőtt a „Guatemalai Ortodox-Katolikus Egyház” felvételét kérte a Konstantinápolyi Patriarchátus joghatóságába, közölték a Konstantinápolyi Patriarchátus Mexikói Metropolitájának hivatalában.

Rendkívüli református zsinat a globalizációról Emdenben

2010. június 10., címkék: Nagyvilág, németországi evangéliumi-református egyház, Grand Rapids, dél-amerika, globalizáció, grand rapids

A Németországi Evangéliumi-Református Egyház június 14-én rendkívüli zsinati ülést tart a globalizáció kérdéséről. A Dél-Afrikai Egyesült Református Egyházzal együtt alakítják ki álláspontjukat, amit a megalakuló új református világközösség elé terjesztenek Grand Rapidsben.