Újváros az óvárosban

2019. november 06., címkék: dunaújváros, kimm, Kallódó Ifjúságot Mentő Misszió (KIMM)

Kezeslábasba öltözött fiatalok csoportjai mellett kocog el a helyi járat Dunaújváros határában. A vasműről, mostanában inkább gumigyáráról (és kortárs művészeti galériájáról) ismert megyei jogú város pentelei, úgynevezett óvárosában nyitott kaput hét éve a város felkérésére a Magyarországi Református Egyház (MRE) egyetlen vidéki drogkonzultációs irodája, az Újváros Drogambulancia. Budapest három kerülete és Miskolc mellett ugyanis a Fejér megyei iparvárosban a legnagyobb a lakosság drogérintettsége.

A munka sok, a munkás kevés...

2012. június 11., címkék: megnyitó, dunaújváros, drogmisszió

„A szakemberek száma kevés, az ellátórendszer lyukas, a civil szervezetek, és a lakosság hozzáállása a szenvedélybeteg témához nem mindig kedvező. Dunaújvárosban pedig a drogfertőzöttség szintje magas, ezért volt szükség a korábbi prevenciós tevékenység folytatásaként a Drogambulancia létrehozására" – mondta Szemenyei István a Dunaújváros Ifjúságáért Közalapítvány kuratóriumának tagja az újvárosi intézmény bemutatkozó ünnepségén.