Új főgondnok Dunamelléken

2018. szeptember 19., címkék: veres sándor, dunamellék, tisztújítás

Veres Sándort választották meg a Dunamelléki Református Egyházkerület főgondnoki tisztségére.

Egy adósság maradt

2018. június 05., címkék: újpalota, bogárdi szabó istván, dunamellék, templomszentelés

Felépült az újpalotai református gyülekezet korszerű és esztétikus temploma, ám a gyülekezet nem akarja az úri középosztály zárt világát építeni. Egyetlen adósságuk maradt: szeretni.

A kereszténység nem Woody Allen!

2018. május 08., címkék: dunamellék, presbiteri szövetség, konferencia, nőszövetség

Mit jelent a hétköznapokban a gyakorlati kereszténység, a diakónia? – erről tanácskoztak a résztvevők múlt szombaton a Magyarországi Református Nőszövetség és a Magyar Református Presbiteri Szövetség közös rendezésében tartott konferencián. A Parókia Portál tudósítását olvashatják.

Együttműködés, hűség, megelőzés

2018. január 08., címkék: állam-egyház megállapodás, bogárdi szabó istván, lelkészértekezlet, dunamellék

A reformáció emlékévéről, az állam és az egyház megállapodásáról, a lezajlott egyházi tisztújításokról, a közelgő országgyűlési választásokról és a misszióról is szó esett a Dunamelléki Református Egyházkerület újévi lelkészértekezletén.

Mi végre ez az egész?

2017. augusztus 16., címkék: bogárdi szabó istván, dunamellék, párbeszéd, szabó istván

Mi volt az univerzum kezdete? Hogyan keletkezett a világ? Létezik-e eredendő istenhit vagy ateizmus? Hit és tudomány álláspontjait közelítették James Beacham fizikus és Bogárdi Szabó István református püspök az ország egyik leginspirálóbb estjén, a Brain Bar Budapesten.

Főjegyzőt választottak Dunamelléken

2017. június 09., címkék: szabó ferenc, dunamellék, tisztújítás

Szabó Ferenc mányi lelkipásztort, vértesaljai esperest választották a Dunamelléki Református Egyházkerület új főjegyzőjévé.