A hívők felett nyitva van a menny

2020. január 10., címkék: bódvaszilas

„Bármi is történik a gyülekezetben, nem felejthetjük el, hogy mi csak eszközök vagyunk, a valódi munkát a Szentlélek végzi el” – vallja Meleg Attila bódvaszilasi lelkipásztor. Ezen a településen folytatjuk gyülekezeti riportsorozatunkat, ezúttal is a helyi református közösség mindennapjait mutatjuk be.

Biztos kezdet Borsodban

2018. augusztus 22., címkék: biztos kezdet, bánréve, bódvaszilas

A felelős szülővé válást és a gyerekek készségfejlesztését segítő intézményeket indított a Magyarországi Református Egyház Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is. A Bódvaszilason és Bánrévén nyílt Biztos Kezdet Gyerekházak célja, hogy támogassák a hátrányos helyzetű régióban élőket.

Jövőt terveznek Krisztussal

2015. április 15., címkék: cigánymisszió, reformátusok lapja, meleg attila, bódvaszilas, szeretetszolgálat (mrsz)

A Magyar Református Szeretetszolgálat közfoglalkoztatási programjában résztvevő bódvaszilasi gyülekezet alkalmazottai többségében cigányok. A magyarok kezdetben bizalmatlanok voltak velük szemben, azonban látva a munkájukat, ma már elfogadják őket. S ahogy kiszámíthatóvá vált a jövőjük, a romák is nyitottabbak lettek az evangéliumra. „Működik a cigány-magyar együttműködés, de csak Krisztusban" – állítja Meleg Attila, a lelkész. Húsvét előtt az észak-magyarországi településen jártunk.

Felemelt tekintetek

2015. március 02., címkék: bódvaszilas, közfoglalkoztatás, ibrány, perkupa, szeretetszolgálat (mrsz), tiszaszentimre

„A közmunkás nem egyenlő az árokparton szotyizó, lapátot támasztó emberrel. Többségük nem unatkozni szeretne, hanem hasznos munkát végezni" – összegezték tapasztalataikat a Magyar Református Szeretetszolgálat közfoglalkoztatási programjába tavaly bekapcsolódott gyülekezetek és intézmények vezetői. A közfoglalkoztatás következő ütemében – idén márciustól egy éven át – majdnem ezerkétszáz ember kap munkalehetőséget a református egyházban.