Egymásra találó békési reformátusok

2016. augusztus 10., címkék: békés, királyhágómelléki egyházkerület

Kocsor, Hőzső, K. Szabó, Durkó, D. Szabó, Tarkovács, Diószegi, Vass, Szűcs – ismerősen csengő családnevekkel találkozhat az ember, ha Békésről ellátogat a légvonalban 100 km-re fekvő Hegyközkovácsiba. 2016-ban ismét egymásra találtak a békési reformátusok és a tőlük elszármazottak.

Ökumenikus evangelizáció volt Békésen

2010. november 02., címkék: békés, Gyülekezeti hírek, Háttér, biblia, evangélizáció

„Több, mint biztonság” címmel filmvetítéssel egybekötött hat napos evangelizációs sorozatot hívott életre Békés keresztyén gyülekezeteinek közössége.

Református Ifjúsági Konferencia Békésen

2010. július 15., címkék: református ifjúsági konferencia, Gyülekezeti hírek, békés, ifjúság, szabolcs-beregi egyházmegye (mre)

A Szabolcs-Beregi Református Egyházmegye július 5. és 10. között Békésen Református Ifjúsági Konferenciát szervezett a gyülekezeteiből érkező 53 konfirmált ifja számára. A konferencia központi üzenete az volt, hogy a boldog és békességgel teljes élet titka az, ha az emberi lélek Istenre talál.

Olvasás-, és anyanyelvi konferencia Békésen

2010. június 14., címkék: békés, Gyülekezeti hírek, alternatív egyházi alkalmak, konferencia, református oktatás

Békésen a Békés-tarhosi Zenei Napok keretén belül a Szegedi Kis István Református Gimnáziumban  Olvasáskonferenciát valamint "Szép magyar beszéd" anyanyelvi kurzust tartanak magyartanároknak.